בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: בכירים משפיים העלימו מיסים במשך שנים 

חשד: בכירים משפיים העלימו מיסים במשך שנים

 
 
חדשות נענע

כך מגלה דו"ח סודי של הקיבוץ; במשטרה סבורים שמספר המעורבים בפרשה עשוי להגיע אף ל-15 איש; גזבר קיבוץ שפיים לשעבר יובא להארכת מעצר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח סודי של קיבוץ שפיים מגלה כי במשך שנים מנסים לכאורה בכירים בשפיים להעלים מסים. כך חושף העיתון "ידיעות אחרונות". במשטרה סבורים שמספר המעורבים בפרשה עשוי להגיע אף ל-15 איש.

המשטרה תבקש היום (שלישי) להאריך את מעצרו של יהודה דורון, גזבר הקיבוץ לשעבר החשוד בהלבנת כספים, בהעלמות מס ובגניבת כ-15 מיליון שקלים מכספי הקיבוץ. בחקירתו ביחידת ההונאות של המשטרה יסייעו גם חוקרים מטעם מס הכנסה. בנוסף ייחקרו באזהרה גם כמה בעלי תפקידים נוספים בקיבוץ, שפעלו בעשור האחרון.

הדו"ח, אותו כתב מבקר הקיבוץ, נאור ליואי, מגלה כי כבר לפני יותר משלושים שנה החליטו לכאורה בשפיים לעקוף את רשויות המס ולנהל חשבון נפרד שאליו יועלמו הכספים. במסמך שהוגש ב-2002 למזכירות הקיבוץ תחת הכותרת "דוח זה סודי - לא לפרסום" מפרט המבקר שורה ארוכה של עבירות שבוצעו על ידי אנשי הגזברות בקיבוץ.

עוד מתברר כי דורון קיבל אישור לנהל בעצמו את הקופה הסודית, וכי מנהלי מפעלים משפיים העבירו לחשבון הסודי כספים מקופתם באופן לא תקין, כביכול כדי למנוע ספרי מס הכנסה. בחקירתו טען כי בקיבוץ ידעו היטב כיצד הוא מנהל את הקופה, וכי הגזבר שלפניו, יזהר ברום, ופרופ' יורם קרול ששימש כיועץ הכלכלי של שפיים היו מודעים לעובדה. השניים נחקרו אמש באזהרה ושוחררו בתנאים מגבילים.

ממזכירות שפיים נמסר כי בין היתר הדו"ח הוא שהביא את הקיבוץ להגיש תלונה ותביעה כספית נגד המעורבים בפרשה. "הדבר גם תומך בטענות הקיבוץ שהוא עשה הכל כדי לחשוף את השחיתויות שהתגלו", נמסר בתגובה.

המעילה התגלתה בעקבות חילופי תפקידים במזכירות ובגזברות הקיבוץ. הגזבר הנכנס, שעסק בהכנת תוכנית תקציבית שנתית, מצא סימנים המעידים על מעילת הענק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by