בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז: לא נשתף פעולה עם עושה דברו של ערפאת 
 
 קשור בטבורו לערפאת. אבו עלא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר הביטחון הדגיש כי ישראל מצפה לממשלה פלסטינית שתתנער מהטרור; האלוף גלעד: אבו עלא פועל בצילו של ערפאת ולא יבצע רפורמות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, שאול מופז, אמר היום (שלישי) כי ישראל לא תתקדם בתהליך המדיני לפני שהרשות הפלסטינית תעשה פעולה ממשית נגד תשתיות הטרור. "לא נשתף פעולה עם עושה דברו של ערפאת", אמר מופז בהתייחסו לראש הממשלה החדש שנבחר ברשות, אבו עלא.

דברי מופז נאמרים בניגוד לדברים שנמסרו אתמול מלשכתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, לפיהם ישראל אינה פוסלת על הסף את חידוש התהליך המדיני עם ראש-הממשלה הפלסטיני החדש, "למרות שהוא מקורבו של יושב ראש הרשות, יאסר ערפאת".

בסקירה בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת אמר עוד מופז, "אנחנו מצפים לממשלה עצמאית שאינה קשורה בטבורה לערפאת, ממשלה פלסטינית שתתנער מהטרור, תבצע רפורמות ותפסיק את ההסתה". הוא אף הורה לצה"ל להיות מוכן להסלמה בטווח הקצר והארוך.

דברי מופז מצטרפים לדברים שאמר היום קצין בכיר בפני ועדת חו"ב, לפיהם "אבו-עלא וערפאת אחד הם ואין בכוונת ראש הממשלה הפלסטיני המיועד לבצע רפורמות ברשות הפלסטינית". הקצין הבהיר כי לישראל אין כוונה לנהל משא ומתן עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת או עם נציגיו. לדבריו, אבו-מאזן התפטר מראשות הממשלה הפלסטינית לאחר שאנשי ערפאת איימו על חייו.

מתאם הפעולות לשעבר בשטחים, האלוף עמוס גלעד, אמר היום כי אבו עלא לא יילחם בטרור ולא יעשה רפורמות ברשות משום שהוא פועל בצילו של ערפאת. גורמים מדיניים מעריכים כי ערפאת ימשיך לשלוט על מנגוני הביטחון, ואבו עלא לא יקבל את הסמכויות הנדרשות כדי להילחם בטרור.

ואילו נשיא מצרים, חוסני מובארק, אומר היום כי וושינגטון וישראל טעו כאשר ניסו להרחיק את ערפאת משיחות השלום. לדבריו, "ערפאת הוא היחיד שיכול לקבל החלטות בנושא השלום ולגרום לאנשיו לקבל אותן, ואף ראש ממשלה לא יוכל לשלוט ברשות בלי תמיכתו של ערפאת".
 

אבו עלא: לא אכנע להכתבות מצד ישראל

 
ראש הממשלה הפלסטיני החדש מצידו מטיל על ישראל את האחריות להצלחתו או אי-הצלחתו בתפקיד, ובראיון לרויטרס הוא מדגיש כי לא יקבל על עצמו את התפקיד אם המשמעות היא שיצטרך לנהל את המשא ומתן מול המדיניות הישראלית, שהביאה לדבריו להתפטרותו של קודמו בתפקיד.

אבו עלא אומר עוד כי יצליח למלא את תפקידו רק אם ישראל תפסיק את האלימות מצדה ותסיר את המצור מעל ערפאת. "אמרתי לאמריקנים, לערבים, לרוסים... לכולם, שהמצב הנוכחי לא יכול להימשך. לא אכנע להכתבות מצד ישראל - 'עשה כך ועשה כך'".

בהתייחסו לדרישה הישראלית לפירוק ארגוני הטרור, אמר אבו עלא כי "אעשה דברים רק לטובת אנשי, לטובת תהליך השלום. כוונותי בעניין השלום הן כנות ורציניות".

ב"הארץ" דווח כי אבו עלא מבקש להגיע להפסקת אש בין הפלסטינים לישראל ולא להסתפק בהסכם
פנים-פלסטיני על הודנא. מוקדם יותר אתמול טען כי עליו לבחון האם השלום הוא בכלל בר-השגה, לפני שיקבל עליו את התפקיד. אבו עלא הצהיר כי ידרוש ערבויות אמריקניות ואירופאיות למחוייבות והמשכיות של תהליך השלום, משום שלדבריו, "אני לא מוכן להיכשל".

בנושא ההודנא אמר היום הרמטכ"ל, משה יעלון, כי הודנא חדשה לא תהיה מספקת ויעילה ולדבריו, "לא נוכל להמשיך ולקבל מצב שבו הפלסטינים רוצים לזכות בזכויות המגיעות למדינה, אבל ממשיכים להתנהג כמו כנופיה".
 

ארה"ב מתנה תמיכתה באבו עלא בפעולתו נגד הטרור

ארצות הברית הודיעה כי תתמוך באבו עלא רק אם יפעל נגד הטרור ויביא לשיפור במצב הביטחון. דובר מחלקת המדינה, ריצ'ארד באוצ'ר, אמר הלילה כי "אנחנו רוצים כי לראש הממשלה החדש יהיו את הסמכויות והמשאבים לצעוד קדימה במפת הדרכים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by