בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה בניו יורק: בית ספר ציבורי "גאה"  
 
 התומכים נזאו כרזות ועליהן נכתב ``אלוהים עשה אותנו קווירים`` (רויטרס)   
 
חדשות נענע

70 בני נוער הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים החלו את שנת הלימודים בביה"ס המחודש; מאות תומכים ומתנגדים הפגינו מול שער בית הספר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית ספר תיכון הציבורי הראשון להומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים נפתח אתמול (שני) בניו יורק. בית הספר נקרא תיכון הרווי מילק, על שם פוליטיקאי הומו מסן פרנסיסקו שנרצח ב-1978. בית הספר מומן במשך 20 שנה על ידי גופים פרטיים והיו בו שתי כיתות בלבד. כעת הוא ממומן על ידי מחלקת החינוך בעירייה ועל ידי עמותה למען זכויות הנוער הגאה.

היום הראשון ללימודים עבר על 72 התלמידים בהאזנה להפגנות התמיכה והמחאה מול חצר בית הספר. התומכים הריעו, מחאו כפיים והחזיקו שלטים ועליהם נכתב "אלוהים עשה אותנו קווירים" וכן "כדאי למות בשביל מעשה סדום". בין התומכים בבית הספר נמצא גם ראש העיר, מייקל בלומברג, וארגון המורים.

המתנגדים לבית הספר טוענים כי פתיחת בית ספר מיוחד להומואים ולסביות לא תפתור את בעית ההומופוביה בשאר בתי הספר בעיר. אחד המפגינים נגד פתיחת בית הספר אמר אתמול כי "בית הספר פוגע בי משום שזהו בית ספר המיועד לנטייה מינית מסויימת. אני טוען שזו אפלייה. האנשים האלו מבקשים מאתנו לקבל אותם כפי שהם, אבל לא מסוגלים לקבל אותנו כפי שאנחנו".

מנהל בית הספר, ווילאם זלצמן, אומר כי בית הספר אינו מעודד התבדלות. לדבריו, בית הספר מספק סביבת לימודים תומכת עבור תלמידים שעברו התעללות פיזית או רגשית בבתי ספר אחרים, בשל נטיתם המינית. זלצמן אומר כי "אנחנו גאים מאד לספק להם אווירה בטוחה ותומכת. בבתי ספר אחרים קורים דברים מסויימים. אנחנו לא יכולים לשנות את כל העולם, אבל אנחנו יכולים לעבוד עם ילד אחד בכל פעם".

לדברי זלצמן, לבית הספר המחודש נרשמו עד כה כ-70 תלמידים, והם יסיימו את לימודיהם בהתמחות של טכנולוגיה, תקשורת, אמנות ובישול. עיריית ניו יורק השקיעה 3.2 מיליון דולר בשיפוץ הבניין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by