בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לני ריפנשטהל מתה בגיל 101 
 
 במאית הבית של היטלר. ריפנשטהל (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במאית הבית של היטלר ומגדולות הקולנוענים של המאה ה-20 מתה הלילה בגיל 101

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במאית הבית של היטלר, לני ריפנשטהל, מתה הלילה (שלישי) בביתה שליד מינכן, והיא בת 101. מקורבים לריפנשטהל אומרים כי היא מתה בשנתה, ללא כאבים.

ריפנשטהל הגיעה לעולם הקולנוע לאחר קריירה מצליחה כרקדנית בלט ברחבי אירופה.הצלחתה כרקדנית נקטעה בעקבות פציעה שאילצה אותה לעבור ניתוח בברך. היא החליטה לעבור הסבה לשחקנית, והצליחה להתברג לסרטיו של ד"ר ארנולד פאנק. במסגרת ז'אנר סרטי ההרים היא כיכבה ב"ההר הקדוש" ו"הטירוף הלבן", ותוך כדי משחק למדה את מלאכת העריכה. סרטה הראשון כבמאית ב-1932, "האור הכחול", זכה להצלחה גם בקרב המבקרים וגם בקרב הצופים.

ריפנשטהל זכתה לתהילת עולם בשנות השלושים, והפכה לבמאית המוערכת ביותר עד לפריצתה של מלחמת העולם השניה. סרטיה "ניצחון הרוח" על אסיפת המפלגה הנאצית בנירנברג משנת 1934, ו"אולימפיה", סרט המהלל את משחקי האולימפיאדה בשנת 1936 בברלין, נחשבו לחדשניים ויחודיים בנוף הקלונוע של אותן שנים.

"ניצחון הרוח" נחשב לסרט התעמולה הטוב של כל הזמנים ו"אולימפיה" נחשב עד היום לאחת מהיצירות הקולנועיות הגדולות והחדשניות ביותר במאה העשרים בשל עבודת הבימוי והעריכה הדקדקנית, זוויות הצילום היחודיות והשימוש הראשון בעולם הקולנוע במצלמות נעות על מסילה ובהילוך איטי. היא זכתה בפרסים בפסטיבלי ונציה ופאריס לקולנוע והייתה לבמאית הנחשבת ביותר באותם ימים.

לאחר המלחמה הואשמה ריפנשטהל, שכונתה לא פעם "הבמאית של השטן" ו"הדיווה של הרוע", בתמיכה בהיטלר ובמפלגה הנאצית, ובהיותה חלק בלתי נפרד ממנגנון הפורפוגנדה הנאצי. היא עצמה התגוננה תמיד כי היא עסקה באמנות גרידא. היא זוכתה פעמיים על ידי בתי משפט שעסקו בפשעי מלחמה ובדקו האשמות של שיתוף פעולה עם הנאצים שהושמעו נגדה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by