בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפיגוע בצריפין: פליקס ניקולאיצ'וק הובא למנוחות 
 
 נפרדים. חברים בהלוויתו של יונתן פלג (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נטמן אחה"צ בקרית-שאול; שמונה פצועים מאושפזים עדיין בביה"ח "סאף -הרופא" מהפיגוע הקשה בו נהרגו שמונה חיילים וחיילות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המחבל צעד לתוך קבוצה גדולה של חיילים והתפוצץ (רויטרס)
 המחבל צעד לתוך קבוצה גדולה של חיילים והתפוצץ (רויטרס)   
רב-טוראי פליקס ניקולאיצ'וק, בן 20 מבת ים, שנהרג בפיגוע הקשה בצריפין, הובא אחר-הצהריים (חמישי) למנוחות בבית-העלמין בקרית-שאול.

מספר הרוגי הפיגוע עלה אמש לשמונה, לאחר שרב"ט פרוספר טוויטו, בן 20 מנצרת עלית מת מפצעיו בבית החולים "אסף הרופא" בצריפין.

שבעה מהרוגי הפיגוע הובאו בימיים החולפים למנוחות: רב-נגד חיים אלפסי, בן 40 מחיפה, רס"ב יעקב בן שבת, בן 39 מפרדס חנה; סמל יונתן פלג, בן 21 ממושב ינוב; רב"ט מזי גרגו, בת 19 מחולון; סרן יעל כפיר, בת 21 מאשקלון; רב"ט פרוספר טוויטו, בן 20 מנצרת עלית; סמלת אפרת שוורצמן, בת 19, מגני יהודה הובאה למנוחות בבית העלמין בסביון.

שבעה מתוך שלושים פצועי הפיגוע עדיין מאושפזים בבית החולים "אסף הרופא". מצבה של אחת הפצועות באורח אנוש השתפר, וכעת היא מוגדרת כפצועה קשה. מצבם של שני פצועים נוספים מוגדר קשה. מצבם של ארבעה אחרים מוגדר קל, וחלקם צפויים להשתחרר במהלך היממה הקרובה.
 

פעיל חמאס ביצע הפיגוע; הארגון לא נטל אחריות

מחבל מתאבד, שנשא תיק ובו מטען במשקל שלושה קילוגרמים, פוצץ עצמו בטרמפיאדה שהיתה עמוסה באותה שעה בחיילים ואזרחים. מבנה הטרמפיאדה נהרס כליל בפיצוץ. המחבל המתאבד צעד לתוך קבוצה גדולה של חיילים ומאבטחים ופוצץ עצמו. עדיין לא ברור כיצד הגיע למקום, רגלית או באמצעות מסיע.

מאבטח אזרחי שהיה בתחנה ירד דקות ספורות לפני הפיגוע מאוטובוס, וניידת של שירות התחבורה חנתה באותה העת מול הטרמפיאדה.

ארגון החמאס קיבל על עצמו אחריות לפיגוע ההתאבדות, וכן לפיגוע שאירע בירושלים מספר שעות לאחר מכן. בכיר החמאס, עבד אל-עזיז רנטיסי, אמר בתגובה לפיגוע, כי מדובר בנקמה "על שרשרת הפגיעות של הישראלים כלפינו בימים האחרונים. אלוהים קנה את נשמותינו ואנחנו אמורים להחזיר אותן ולהגיע לגן-עדן".

הפיגועים יצאו לפועל למרות הכוננות המוגברת שהיתה לאורך קו התפר ובבירה. מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, אמר אתמול כי לא ניתן לחבר את ההתרעות, שעלו אתמול, לפיגוע בצריפין. "אני יודע שיש כמה תשתיות שמנסות להוציא פיגועים בימים האחרונים, וכוחות הביטחון ימשיכו לנסות לסכל כל פיגוע", אמר אהרונישקי.

ביקורו של ראש הממשלה, אריאל שרון, בהודו קוצר בעקבות שני הפיגועים והוא שב אמש ארצה. על הפיגוע בצריפין עודכן שרון על ידי מזכירו הצבאי, במהלך פגישה עם ראש ממשלת הודו.

ראש הממשלה הפלסטיני המיועד, אבו-עלא, גינה את הפיגוע וקרא להפסקת מעגל הדמים. ארצות הברית גינתה גם היא הפיגוע הקטלני ואמרה כי יש לפרק את הארגונים המממנים את הטרור. דוברת הבית הלבן, קלייר בוצ'אן, מסרה כי "אנחנו מגנים את הפיגוע, שלקח את חייהם של חפים מפשע, ופצע אחרים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by