בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היערכות בירושלים ועל קו התפר 
 
 היערכות שיא. לוחם משמר הגבול מאבטח אוטובוס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כוחות הביטחון פרושים ברחבי העיר ועל קו התפר; מפקד מחוז ירושלים עוקב אישית אחרי ההיערכות; ההתרעה: מחבל נוסף בדרכו להתפוצץ בעיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות הביטחון נערכים הערב (רביעי) בכוחות מתוגברים ברחבי ירושלים, בעקבות התרעה על מחבל מרמאללה שמתכנן להתפוצץ בעיר הערב. כוחות צה"ל ומג"ב הפרושים משעות הבוקר לאורך קו התפר זוכים גם הם לתגבור. מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, הקים חדר מצב מיוחד למעקב אחרי פעולות הביטחון בעיר.

כוחות מתוגברים פרושים מאז שעות הבוקר גם בצירי התנועה המרכזיים ובכניסות לערים הגדולות באזור גוש-דן והשרון. ההיערכות כוללת גם מרכזים הומי אדם בתוך הערים.

מהמידע שבידי ישראל, עולה כי הפיגוע שאירע אמש בבית הקפה בירושלים לא היה קשור ישירות להתרעה החמה שהיתה בידי מערכת הביטחון לגבי פיגוע מתוכנן בעיר. יותר מכך, שעות ספורות לפני הפיגוע הורדה הכוננות הגבוהה שהוכרזה בירושלים מוקדם יותר.

לגבי הפיגוע בצריפין התמונה אף יותר מטושטשת, זאת מאחר ובידי כוחות הביטחון לא היתה כל התרעה לפיגוע דווקא במיקום זה. לאחר הפיגוע בצריפין נשמעה הערכה - שלא קיבלה אישור - כי ייתכן שהמחבל תכנן להתפוצץ בבית-החולים אסף הרופא הסמוך, אך בשל האבטחה הרבה במקום בחר לפנות לטרמפיאדה. יש לציין כי אתמול הוגברה הכוננות בבית-החולים בארץ זאת בשל התרעות על כוונת מחבלים לבצע פיגועים בבית-חולים.

"בימים האחרונים אנחנו עוסקים בלא מעט התרעות לכן ההיערכות רבה מאוד. אני לא יודע לחבר כעת בין ההתרעה כזו או אחרת לבין מה שקרה בצריפין", אמר אתמול מפכ"ל המשטרה אהרונישקי כשהגיע לצריפין.

אהרונישקי הוסיף כי משטרת ישראל ערוכה בפריסה רחבה מאוד בכל הארץ, אך הדגיש כי לא ניתן למנוע לגמרי פיגועים. כמה שעות לאחר מכן דברים הפכו מוחשיים מאוד. "לא ניתן לחסום הרמטית כל מעבר של מפגע, ועדיין מעת לעת פיגוע מצליח", אמר אהרונישקי.

הנחת העבודה של המשטרה וכוחות הביטחון היא כי ארגון החמאס והארגונים האחרים ינסו להמשיך ולהוציא פיגועים נגד ישראל בטווח המיידי. יש הערכה הגורסת כי כבר כעת מצויים בשלב "מתגלגל" מספר פיגועים וכי ייתכן כי מחבל אחד או יותר הצליחו כבר לחדור לשטח ישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by