בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שני המתאבדים יצאו מאזור רמאללה; ובעזה - חגיגות 
 
 אללה הוא אכבר. תומכי חמאס חוגגים הלילה בעזה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במערכת הביטחון סבורים כי מאחורי שני הפיגועים עומד איש החמאס, איברהים חאמד, המבוקש זמן רב; שני המתאבדים התגוררו ברנתיס ולמדו בביר-זית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני המחבלים שביצעו את פיגועי ההתאבדות אתמול (שלישי) בצריפין ובירושלים היו מהכפר רנטיס, סמוך לרמאללה. השניים היו פעילים בהתארגנות החמאס בעיר ולמדו באוניברסיטת ביר זית. בשני הפיגועים ביחד נהרגו 15 בני אדם ועשרות נפצעו.

יצוין כי ישראל מעולם לא הצליחה ללכוד את ראש התארגנות החמאס ברמאללה, השייח איברהים חאמד, הנחשב לטרוריסט המנוסה והמתוחכם ביותר כיום בגדה, והמבוקש מזה שנים רבות.

החמאס לא נטל על עצמו אחריות רשמית לאף אחד מהפיגועים. הזרוע הצבאית של החמאס שיבחה את שני הפיגועים בירושלים ובצריפין בכרוז שפורסם בשטחים: "לאחר שני הפיגועים שבוצעו בתל אביב ובירושלים, ולמרות כל אמצעי הבטיחות שנקטו כוחות הבטחון הישראלים, אנחנו אומרים לציונים להיכנע".

בכיר הארגון, עבד אל-עזיז רנטיסי, אמר בתגובה כי "זו נקמה על שרשרת הפגיעות של הישראלים כלפינו בימים האחרונים. אלוהים קנה את נשמותינו ואנחנו אמורים להחזיר אותן ולהגיע לגן-עדן".

בשכונת שייח רג'ואן בעזה יצאו הלילה מאות מתומכי החמאס לרחובות לחגוג בצהלות שמחה, ובשאגות "אללה הוא אכבר". החוגגים החלו בתהלוכת השמחה דקות אחרי הפיגוע בקפה "הילל" בירושלים.
 

"אנו מגנים הרג חפים מפשע באשר הם"

 
אבו-עלא, ראש הממשלה הפלסטיני המיועד, גינה את פיגוע ההתאבדות בצריפין וקרא לישראל ולמנהיגים הפלסטינים להביא לקיצו של מעגל הדמים: ``אנחנו מגנים את כל הפעולות שמובילות להרג חפים מפשע באשר הם..פלסטינים או ישראלים, קורבנות הפיגוע שאירע היום``. עוד הוסיף אבו-עלא כי אירועים כדוגמת הפיגוע היום רק מאשרים את הצורך של שני העמים לבחון את הדרכים האפקטיביות ביותר לסיים את ההרג.

סעיב עריקאת, חבר הפרלמנט הפלסטני גינה גם הוא את הפיגוע, ואמר כי הפלסטינים דוחקים בארצות הברית והקהילה הבינלאומית להתערב בהפחתת האלימות ולסייע ביישום "מפת הדרכים".

עד עתה, לא לקח על עצמו אף ארגון את האחריות לפיגוע. "תנועת החמאס תהרוג פי שניים ממה שישראל הורגת אצל הפלסטינים" - אמר בכיר החמאס עבד אל-עזיז רנטיסי. "זוהי נקמה על שרשרת הפגיעות של ישראל. פלסטין היא של הפלסטינים. אנו מתכוונים להמשיך במאבק. דם הפלסטינים אינו הפקר. האויב הציוני ישלם מחיר כבד על כל פשע שיבוצע נגדנו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by