בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרופא ובתו הצעירה נרצחו ערב חתונת הבת 
 
 האב ובתו בתמונה משותפת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מנהל חדר המיון בבית החולים "שערי צדק", ד"ר דוד אפלבאום (50) ובתו נאווה (20) שעמדה להינשא היום, חגגו בפעם האחרונה לפני השמחה הגדולה; אתמול התחלפה השמחה בעצב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתמול היכה הפיגוע בצוות בית החולים "שערי צדק" בירושלים: בעוד עשרות פצועים מזירת הפיגוע בקפה הילל מובהלים לחדר המיון, התקבלה במקום הידיעה שבפיגוע נרצחו גם מנהל חדר המיון של בית החולים, ד"ר דוד אפלבאום (50), ובתו נאווה (20) שהיתה אמורה להינשא היום.

האב והבת הלכו לשתות קפה ביחד, לפגישה אחרונה לפני החתונה, ולא חזרו. הזיהוי היה ודאי: אנשי צוותי החירום שהוזעקו למקום לסייע בפינוי הפצועים זיהו את גופתו של אפלבאום כבר בשטח, והודיעו לבית החולים.

מעט לפני חצות כבר פשטה הידיעה בקרב צוות האחיות והרופאים, שעמדו ומיררו בבכי תוך שהם מעניקים טיפול רפואי לפצועים. בני משפחתו של אפלבאום שהגיעו לבית החולים שמעו את הבשורה הקשה ממנהל בית החולים. דקות ספורות לאחר מכן, הגיעה ידיעה מרה נוספת: גם הבת, נאווה, נהרגה בפיגוע. החתן המיועד, חנן סאנד, הגיע לחדר המיון וכששמע את הבשורות הקשות איבד את הכרתו ונזקק לטיפול רפואי.
 

השמחה התחלפה בעצב גדול

נתן, בנו הצעיר של ד"ר אפלבאום, סיפר בראיון ל-ynet: "אבא היה אחד מל"ו צדיקים. הוא הקדיש את כל חייו להצלת חיי אדם וזכה בפרס יו"ר הכנסת. נאוה היקרה... היתה צריכה להתחתן היום. הם יצאו ערב אחרון לפני החתונה לדבר".

"הלכתי לישון טוב בשביל לקום רענן לחתונה. פתאום שמעתי אמבולנסים. ההרגשה לא היתה טובה. רצתי למקום הפיגוע ולא מצאתי אותם. הגעתי לבית החולים כי חשבתי שאבא שלי יידע מה קרה. הוא תמיד ידע".

ד"ר אפלבאום, תושב שכונת רחביה בירושלים, היה מומחה ברפואה דחופה. לאחרונה שב מסדרת הרצאות בניו יורק, בנושא היערכות לפיגועים ביולוגיים, כדי להשתתף בחתונת בתו. אנשי צוות בית החולים תיארו אותו כאישיות יוצאת דופן, איש משפחה למופת ובעל השכלה רחבה. "אלפי ירושלמים חייבים לד"ר אפלבאום את חייהם", הספיד אותו ד"ר יונתן הלוי, מנכ"ל שערי צדק. "זה אובדן קשה מאוד".

חבריו של ד"ר אפלבאום מ"שערי צדק" לא יכולים להאמין שהשמחה הגדולה שתוכננה להיום התחלפה בעצב גדול. ד"ר אפלבאום ובתו נאווה נטמנו בהר המנוחות בירושלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by