בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: התפרשות הסורים ליד הגבול 'אינה מעשית' 

ברק: התפרשות הסורים ליד הגבול 'אינה מעשית'

 
 
חדשות  נענע

בישראל טוענים כי ההצעה של שר ההגנה הלבנוני כי סוריה תתפרש על הגבול כדי לאיים ישירות בטיליה על תל אביב, אינה ברת ביצוע מבחינת סוריה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בישראל מגיבים בחריפות לדברי שר ההגנה הלבנוני, לפיהם תבקש לבנון מסוריה לפרוש כוחות על גבול ישראל-לבנון אחרי נסיגת צה"ל מרצועת הביטחון, אך טוענים כי הרעיון אינו בר ביצוע. כזכור, אמר בסוף השבוע שר ההגנה, ראזי זועייתר, כי המטרה של התפרשות כזו תהיה ש"תל אביב תיכנס לטווח האש של הטילים הסורים".

ראש הממשלה, אהוד ברק, העריך הבוקר (ראשון) כי האפשרות שהסורים יתפרשו בדרום לבנון אחרי נסיגת צה"ל מהאזור, אינה מעשית. ברק אמר בישיבת הממשלה השבועית כי הדברים משקפים מצוקה בצד הלבנוני. עוד העריך ברק כי הסיכויים לחידוש השיחות עם סוריה נמוכים, אך עדיין אפשריים.

הרמטכ"ל לשעבר, השר אמנון ליפקין-שחק, אמר לעיתון "מעריב" כי ישראל לא יכולה לקבל מהלך כזה. "אם הסורים יתפרשו על קו הגבול, הם יהפכו להיות במעגל הראשון של התגובה הישראלית במקרה של פגיעה ביישובי הצפון".

בכירים במערכת הביטחון אומרים כי "מדובר ברעיון חסר סיכוי שאין שום סיבה להתייחס אליו ברצינות. סוריה לעולם לא תתפרש באזור הביטחון, מאחר והדבר יחייב אותה לערוב אישית ובאום גורף לשלום יישובי הצפון".

ואילו השר יוסי ביילין אומר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי כי דברי שר ההגנה הלבנוני משקפים את הלחץ בלבנון, לקראת הנסיגה הישראלית החד צדדית, ואין להיבהל מאיום הטילים, מאחר שישראל נמצאת בטווח הטילים של סוריה גם היום.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by