בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: כספי עמותה לעידוד עלייה שימשו את ברק בבחירות 99' 
 
 ברק. חשד שהכסף שימש את יועציו האסטרטגיים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רשם העמותות: עמותת "רובד" שילמה 1.7 מיליון שקל עבור סקרי דעת קהל בנושא הופעות ברק בתקשורת; בית המשפט ידון בבקשה לפירוקה של העמותה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה אמש (שלישי) בקשה לפירוקה של עמותת "רובד" בטענה כי פעלה בניגוד למטרותיה ושימשה ככלי לקידום בחירתו של אהוד ברק לראשות הממשלה.

לטענת רשם העמותות, עו"ד עמירם בוגט, שהגיש את הבקשה, מטרתה המוצהרת של העמותה היתה לעודד עלייה ולסייע בקליטה, אולם בפועל התמקדה העמותה במימון סקרים וקבוצות מיקוד, שנועדו לקדם את בחירתו של ברק לראשות הממשלה ב-99'.

עו"ד בוגט טוען עוד כי חקירה שערך בעניין פעילות העמותה העלתה חשד לביצוע עבירות לכאורה של הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות על חוק מימון מפלגות. סך כל התרומות שהתקבלו בעמותה היה כ-2.6 מיליון שקל, מהם נתרמו 562 אלף דולר על ידי המיליונר היהודי צ'ארלס ברונפמן, שטען כי למיטב ידיעתו הכסף שימש "לאיסוף נתונים וסקרי דעת קהל בקשר לנושאים חברתיים".

למרות שהעמותה כבר אינה פעילה, נכתב בבקשה, הרי שפנייה לבית המשפט להתחלת הליכי פירוק תאפשר לבחון את האפשרות להשבת הכספים שהועברו שלא כדין, ובמידת הצורך להגיש תביעות נגד מנהלי העמותה בנוגע לדרך ניהול של העמותה בתרמית.

מבקשת הפירוק עולה כי העמותה שילמה 1.7 מיליון שקל עבור סקרי דעת קהל בנושא הופעות ברק בתקשורת. לטענת הרשם, הסקרים לא הוזמנו על ידי נושאי תפקידים רשמיים בעמותה אלא על ידי יועצים אסטרטגיים של ברק, וכי הם שימשו להפקת הערכות מצב ולפרזנטציות לצוות הקמפיין של ברק.

בנוסף, למרות הודעת העמותה לפיה פעילותה הסתיימה בסוף 98', עולה מהחקירה כי פעילותה נמשכה גם ב-99' על ידי עמותה אחרת בשם "המרכז החינוכי על שם משה שרת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by