בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המדינה נעתרה: בת 53 תוכל להיעזר בפונדקאית 

המדינה נעתרה: בת 53 תוכל להיעזר בפונדקאית

 
 
חדשות נענע

התקנות בישראל קובעות כי גיל האם המיועדת לא יעלה על 50 בעת חתימת הסכם פונדקאות; הזוג עתר לבג"צ והמדינה שינתה את עמדתה; לשניים בן קודם מפונדקאית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצעד יוצא דופן יוכלו בני זוג בגילאי 53 ו-55 יוכלו להיעזר בשירותי אם פונדקאית כדי להביא ילד לעולם, למרות שעברו את הגיל המקסימלי המותר על פי תקנות המדינה. "ידיעות אחרונות" מדווח היום (רביעי) כי המדינה שינתה באחרונה את עמדתה והסכימה לאפשר לזוג, תושבי מרכז הארץ, לבצע את הליך הפונדקאות.

במשך 23 שנים לא הצליחו בני הזוג להביא ילד לעולם, ואולם לפני שנה ושמונה חודשים נולד להם בן - באמצעות פונדקאית. ההורים החליטו להביא לבנם אח או אחות ואולם בקשתם נדחתה בגלל גיל האם - התקנות קובעות כי גיל האם המיועדת לא יעלה על 50 בעת חתימת הסכם הפונדקאות.

לאחר שלא השלימו עם רוע הגזירה, עתרו בני הזוג לבג"צ בטענה כי הם ראויים להיות הורים לילד שני, ולא ברור מדוע קיים חשש, לאור העובדה שהם עברו כבר תהליך פונדקאות, וכיום הם מגדלים תינוק בריא.

בין היתר, טענה המדינה שהתנגדה לבקשתם כי טובת הילד דורשת שייגדל במשפחה שתוכל ללוותו במהלך גדילתו והתבגרותו וכי הגיל המקסימלי המותר בישראל גבוה בהרבה מהמקובל בעולם בתחום. עם זאת, המדינה שינתה לפני מספר ימים את עמדתה, והבקשה, כאמור, אושרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by