בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החמאס מאיים: נתקוף בתים ובניינים בישראל 
 
 מטוסי חיל האוויר הפציצו את ביתו של א-זאהר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

וזאת בעקבות נסיון החיסול של בכיר בחמאס, א-זאהר; מקורות פלסטינים בעזה מדווחים על שלושה הרוגים בתקיפה, בהם בנו הבכור ושומר ראשו; יותר מ-20 פלסטינים נפצעו, בהם אשתו של א-זאהר; הבית בשכונת רימל בעזה הופגז בתגובה לשני הפיגועים אתמול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
א-זאהר נפצע קל בהתנקשות (רויטרס)
 א-זאהר נפצע קל בהתנקשות (רויטרס)   
הזרוע הצבאית של ארגון החמאס איימה אחר הצהריים (רביעי) לשנות את השיטות להשגת מטרתם על ידי תקיפת בתים ובניינים בישראל, וזאת לאחר נסיון החיסול הכושל בביתו בעזה של דובר הארגון, מחמוד א-זאהר.

בכרוז שפירסם עז-א-דין אל-קאסם נאמר: "הפגיעה בבתיהם של אזרחים היא חציית כל הקווים האדומים. ולכן, האויב הציוני ישלם על ידי כך שנתקוף בתים ובניינים של ציונים בשטחים הכבושים של מדינת פלסטין".

א-זהאר עצמו, שנפצע באורח קל בניסיון ההתנקשות, אמר בראיון לרשת אל ג'זירה כי ארגונו ימשיך בדרך הג'יהאד והפיגועים. ממקום מסתורו בעזה אמר, כי החמאס ימשיך בפעילותו גם אם יהרגו את ראשי הארגון. הוא חזר וקרא לעולם הערבי לפעול נגד ארצות הברית וישראל.
 
מטוסי חיל האוויר הפגיזו הבוקר את ביתו של בכיר החמאס, מחמוד א-זאהר, בשכונת רימל בעזה, בתגובה לשני הפיגועים אתמול שבוצעו על ידי פעילי חמאס. א-זאהר נפצע קל בהפגזה, אולם שלושה בני אדם, בהם בנו הבכור בן ה-29, ששב אתמול מלימודים בלונדון, ושומר ראשו, נהרגו.

על פי דיווחים מעזה, כ-25 פלסטינים נוספים נפצעו בהפגזה, בהם גם אשתו של א-זאהר. הבכיר הפלסטיני, יאסר עבד ראבו, גינה את ניסיון ההתנקשות ואמר כי הוא יוביל להאצת מעגל האלימות באזור.

צה"ל אישר בצהריים כי א-זאהר היה המטרה לתקיפת חיל האוויר וציין כי הוא אחד מהעומדים בראש הפירמידה של ארגון החמאס, שאחראית להוצאתם לפועל של מספר רב של פיגועים ומהווה את הדרג, המאשר את הוצאת הפיגועים לפועל.

בהודעת צה"ל נאמר עוד כי א-זאהר, דוברה הבולט של התנועה, עוסק באופן אינטנסיבי בהסתה משולחת רסן נגד ישראל ובעידוד פיגועים נגד מטרות ישראליות. כן נטען שהנהגת החמאס ברצועת עזה מעורבת בגיסו והפעלה של חוליות טרור רבות מקרב ערביי ישראל.

א-זאהר נולד בארץ בשנת 1945 וגורש ללבנון ב-1992 שם נמנה על מנהיגי המגורשים. משנת 1997 הוא נמנה על ההנהגה המצומצמת והבכירה של החמאס ונחשב למקורב ביותר למנהיג הרוחני של התנועה, השייח אחמד יאסין.
 

צה"ל ניסה להתנקש במספר בכירים בחמאס

תושבים מוציאים גופת אשה מהריסות ביתו של א-זאהר (רויטרס)
 תושבים מוציאים גופת אשה מהריסות ביתו של א-זאהר (רויטרס)   
לאחרונה ניסה צה"ל להתנקש בחייהם של בכירים בארגון החמאס, אך נחל הצלחה מועטה בלבד. בשבת נכשלה התקפה על מבנה בו התכנסו מנהיגי הארגון, בהם השייח אחמד יאסין, שנפצע קל בלבד. מספר ימים קודם לכן נכשל ניסיון התנקשות בחאלד מסעוד, פעיל הזרוע הצבאית של החמאס.

ב-21 באוגוסט הצליחה ישראל להתנקש בבכיר החמאס איסמעיל אבו שנב, ובעקבות כך הכריזו הארגונים הפלסטיניים על ביטול ההודנא, עליה הודיעו חודש וחצי קודם לכן. לאחר כל אחד מניסיונות החיסול, שהצליחו ושנכשלו, איים החמאס לנקום בישראל.
 
 

מסוקים חגים מעל טול כרם; ברנטיס נערכות סריקות

במקביל להפגזה בעזה, פועלים כוחות של צה"ל גם במקומות שונים בגדה; הפלסטינים בטול כרם מדווחים כי שלושה מסוקים של צה"ל חגים מעל העיר. כמו כן דווח כי כוח משוריין נכנס לעיר מכיוון העיירה שוויקה הסמוכה. מצה"ל נמסר כי בכפר רנטיס, שממנו יצאו אתמול שני המחבלים המתאבדים, נערכות הבוקר סריקות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by