בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מובראק: אבקר בישראל אם הדבר יסייע לתהליך השלום 
 
 נשיא מצרים והשליח האמריקני ברנס בפגישה בקהיר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אך, הביע ספק שכעת הוא הזמן הנכון לעשות זאת; ארה"ב לוחצת על הנשיא המצרי לסייע ולהתערב ביישום תהליכי השלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא מצרים, חוסני מובראק אמר היום (רביעי) כי הוא מוכן להגיע לביקור בישראל אם הדבר יסייע לתהליך השלום הערבי-ישראלי, אבל, הביע ספק שעכשיו הוא הזמן הנכון לעשות זאת.

בתגובה לעיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" לשאלה האם יבקר בישראל אמר: "ביקור רשמי עכשיו? מה אומר לבני עמי? אינני יכול לצאת נגד רצונו של העם המצרי,אך אם הדבר יביא לתועלת בתהליך השלום, אבקש מעמי אישור לבקר בישראל. אני חושב שעניין השלום הצודק הוא דבר החשוב לעמי".

גורמים מדיניים בארה"ב מסרו כי הם אינם בטוחים כי מובראק אכן שוקל באופן רציני ביקור בישראל. הפעם היחידה בה מובראק ביקר בישראל היתה בהלווית יצחק רבין. מספר נסיונות בעבר לארגן ביקור נוסף ולהפגיש בינו לבין ראש הממשלה, אריאל שרון נכשלו, לדברי המצרים ישראל איננה מעונינת באמת לקדם את תהליך השלום.

עבדל מונם, מנהל המרכז לפוליטיקה "אל-עראם" בקהיר אמר בתגובה לדברי מובראק: "אני חושב שהוא אומר לישראל: 'אם ברצונכם שאבוא לבקר בירושלים עליכם לבוא לקראתי. עליכם להפסיק את ההרג כצעד רציני לשלום צודק'". לדברי מונם מובראק גם פנה בכך לפלסטינים בדרישה לעשות סדר ברשות אם ברצונם לקבל את עזרתו.

לדברי מו"ל מגזין מצרי, חסאם קאסם קיימת אפשרות שמובראק מנסה באמצעות התבטאות זו להדוף את האש שמגיעה מכיוון וושינגטון, הדורשת ממדינות ערב לעבוד קשה יותר להשגת התקדמות בתהליך השלום. לדברי קאסם, יכול להיות שביקור בישראל יוריד את הלחץ האמריקני על מובראק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by