בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דחלאן ויוסוף לא הגיעו לדיון של ראשי מערכת הביטחון הפלסטינית 
 
 
חדשות נענע

אתמול ירק ערפאת לעבר יוסוף, לאחר שזה טען לעבר היו"ר כי בגללו נכשלה המהפכה הפלסטינית; הוחלט: אבו-עלא יקים ממשלה רחבה ולא ממשלת חירום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מוחמד דחלאן, הממונה על מנגנוני הביטחון ברשות, ונאסר יוסוף, שר הפנים המיועד בממשלה החדשה, לא טרחו היום (שישי) להגיע לישיבה של ראשי מערקכת הביטחון הפלסטינית אותה כינס יו"ר הרשות ערפאת ברמאללה.

זאת בעקבות עימות חריף שפרץ אמש בדיון של הנהגת הפתח בין ערפאת, לבין יוסוף. יוסוף אמר לערפאת כי כל המהפיכות בעולם הצליחו חוץ מהמהפיכה הפלסטינית משום שערפאת הוא מנהיגה. ערפאת שמע את הדברים, ירק לעברו של יוסוף ועזב בכעס את הישיבה. הויכוח בין השניים החל לאחר שיוסוף דרש לקבל אחריות למנגנון הביטחון הגדול של הפלסטינים וערפאת התנגד.

בדיון של הנהגת הארגון שהתקיים אמש הודיע ראש הממשלה הנבחר ברשות הפלסטינית, אבו עלא, כי שינה את החלטתו ויקים ממשלה רחבה ולא ממשלת חירום מצומצמת. אבו עלא אמור היה להציג ממשלת חירום בהשתתפות שישה או שבעה שרים, אך כאמור, החליט להקים ממשלה רחבה, דוגמת הממשלות הקודמות ברשות.

בממשלה החדשה צפויים לכהן שר החוץ הנוכחי, נביל שעת', ושר האוצר סלאם פיאד. בתפקיד שר הפנים יכהן ככל הנראה נאסר יוסף, שנבחר על-ידי הוועד המרכזי של הפתח לפני כשבועיים. לתפקיד שרת החינוך עשוייה להתמנות ד"ר חנאן עשראווי. עדיין לא ברור אם מוחמד דחלאן, השר הממונה על הביטחון הפלסטיני, ימשיך בתפקידו.

אבו-עלא הסכים להרכיב את הממשלה הפלסטינית החדשה לאחר שקודמו, אבו-מאזן, התפטר מהתפקיד כשהוא מאשים את ישראל וערפאת בהכשלת צעדי השלום, ואת ארה"ב בכך שלא נתנה לו את הגיבוי הראוי.

נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, לא הבהיר אם יעניק לאבו-עלא את אותו האמון שהעניק לאבו-מאזן. לדברי בוש "ימים יגידו", ויחסו לפלסטינים בעתיד ייקבע לפי הנחישות שבה יפעלו נגד הטרור. בוש קרא לפלסטינים לאחד את כוחות הביטחון תחת סמכות אחת. לדבריו הוא עדיין מאמין בשתי מדינות החיות זו לצד זו בשלום.
 

רשות אחת תאחד תחתיה את כל מנגנוני הביטחון ברשות

 
יו"ר הרשות ערפאת החליט לאחד את כל מנגנוני הביטחון הפלסטינים תחת רשות לאומית אחת.

במועצה לביטחון לאומי, בראשה יישב ערפאת, יהיו 14 חברים בהם מפקדי המנגנונים, שרי קבינט, מוחמד דחלאן וג'יבריל רג'וב, שמונה לאחרונה ליועצו של ערפאת לביטחון לאומי.

לדברי נביל אבו רודיינה, יועצו של ערפאת, המועצה תתכנס באופן מיידי כדי לגבש תכנית שתבטיח את אחדותם של כוחות הביטחון ואת האפקטיביות שלהם. אמש הסכים ערפאת להעביר את השליטה בכוחות הביטחון הפלסטינים לידי אחד מהשרים החדשים בממשלה, לאחר שאבו-עלא התנה בכך את כניסתו לתפקיד.

בתוך כך, טענה היום חברת הכנסת של מרצ, זהבה גלאון, כי במשרד החוץ התעלמו לחלוטין מהצעה להפסקת אש שהעבירו הפלסטינים באמצעותה. לדברי גלאון, ג'יבריל רג'וב פנה אליה בשמו של אבו עלא והציע הכרזה חד צדדית של הפלסטינים על הפסקת אש, באם ישראל תסכים להפסיק את החיסולים.

מקורות פלסטיניים אף ציינו כי נעשו כבר פניות בנושא לראשי החמאס והג'יהאד בעזה ובחו"ל. לדברי ח"כ גלאון, דובר בהצעה רצינית של ראש הממשלה הפלסטיני, אך בלשכת שר החוץ הגיבו בזלזול ולא בחנו אותה כלל. גלאון אומרת כי, "ההתעלמות המוחלטת הזו משדרת מעבר לזלזול איזשהו רצון, אולי, להמשיך במדיניות הקיימת, מדיניות של נקמה, מדיניות של חיסולים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by