בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל השתלט על מבנה סמוך למוקטעה 
 
 חילופי אש ברפיח (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בביתוניא נהרס ביתו של פעיל חמאס שאחראי לניסיונות פיגוע רבים; שני חיילי צה"ל נפצעו קל מרסיסים בפיצוץ מטענים הלילה ברפיח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ברמאללה השתלטו הבוקר (חמישי) כוחות צה"ל על בניין משרד התרבות הפלסטיני - המשקיף על מתחם המוקטעה, שבו נמצא יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. הכוחות השתלטו על הקומה העליונה של הבניין ופינו משם את הפקידים. בצה"ל אומרים כי הדבר נעשה לצורך תצפית בלבד.

לפנות בוקר נפצעו באורח קל מרסיסים שני חיילי צה"ל במהלך פעילות ברצועה: הכוחות הרסו ברפיח כ-15 מבנים שמהם נורו טילי נ``ט ואש מקלעים לעבר עמדות צה``ל. במהלך הריסת המבנים הופעלו שני מטעני חבלה לעבר הכוחות, והחיילים נפצעו קל מרסיסים. המחבל שהשליך המטענים - נהרג.

במקביל נהרסו גם בתיהם של מספר מחבלים בגדה. בביתוניא מערבית לרמאללה נהרס ביתו של פעיל החמאס, עמאד נעים סלאח שריף, שהיה מעורב בניסיונות רבים להוציא פיגועים לפועל. בין היתר הכין שריף את מכונית התופת שהתפוצצה בחניון בפסגת זאב, ביולי שנה שעברה. בפיצוץ נפצעו מספר בני אדם.

שריף גם הכין את המטען אותו נשא על גופו המחבל, שהתפוצץ ברחוב הנביאים בירושלים בספטמבר 2001. בפיצוץ נפצע קשה שוטר מג"ב וכמה בני אדם נפצעו קל. ברמאללה נהרס ביתו של מחמד רחמאן סלאם מצלח, פעיל תנזים שביצע פיגועי ירי רבים בהם נהרגו 8 ישראלים.

בחברון נהרס ביתם של שני פעילי חמאס ממשפחת קוואסמה, ששילחו מחבלים למספר פיגועים, ובהם הפיגוע בגבעה הצרפתית בו נהרגו שישה ישראלים.
 

9 מבוקשים נעצרו בגדה; שורת אירועי ירי ברצועה

בגדה נעצרו הלילה תשעה מבוקשים פלסטינים. בחברון נעצרו ארבעה פעילי חמאס. בביתוניא, ממערב לרמאללה, נעצר מבוקש פעיל חמאס ובשכם נעצר מבוקש נוסף פעיל חמאס. אש נפתחה הלילה לעבר כוח צה``ל בקסבה של שכם - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הכוח השיב אש.

שורת אירועי ירי נרשמה גם ברצועה במהלך הלילה: אתמול ירו פלסטינים טילי נ``ט לעבר מוצב צה``ל סמוך להתנחלות נווה דקלים שבגוש קטיף - איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

הפלסטינים בשכם דיווחו על שני הרוגים בחילופי אש עם צה"ל במחנה הפליטים בלאטה. על פי הדיווח, בחילופי האש, שהחלו בעקבות יידוי אבנים לעבר החיילים, נפצעו מספר פלסטינים. מלשכת דוברת צה"ל נמסר, כי מדובר בריב חמולות, וכי השניים לא נהרגו מאש צה"ל.

צעיר פלסטיני נוסף נהרג אמש מאש של כוחות משמר הגבול סמוך לגדר ההפרדה בצפון השומרון. מלשכת דוברת צה"ל נמסר, כי הצעיר התקרב לגדר, והחיילים ביצעו נוהל מעצר חשוד. משסירב לעצור, ירו לעברו ופצעו אותו. הצעיר מת מפצעיו בדרכו לבית החולים.
 

התרעות על כוונת מחבל לצאת מרמאללה

הוועד הפועל של אש"ף התכנס אתמול לדיון חירום ברמאללה, על רקע הדיווחים לפיהם כוחות צה"ל הודיעו למושל רמאללה, מוסטפא עיסא, כי הם צפויים להיכנס לעיר ולבצע בה סריקות נרחבות. בידי המודיעין הישראלי התרעות חמות על כוונת מחבל לצאת מרמאללה ולבצע פיגוע נוסף בירושלים.

כוח של יחידת דובדבן עצר אתמול ברמאללה את ראאד ברגותי, פעיל חמאס אשר שוחרר לפני כחודשיים מהכלא הצבאי במסגרת ההודנא. גורמים צבאיים מסרו, כי ברגותי נעצר לחקירה בעקבות הפיגועים אתמול, להם נטל החמאס אחריות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by