בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כפר-קאסם: דרישה להשעות את שוטרי מג"ב 
 
 לוחמי משמר-הגבול בודקים כלי רכב. אילוסטרציה (רוטרס)    
 
חדשות נענע

10 שוטרים ו-3 מתושבי הכפר נפצעו בעימות המוני במקום; אחד התושבים, שהסיע שב"חים, נורה ונפצע בינוני-קשה; מח"ש חוקרת האירוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תושב כפר קאסם נפצע היום (חמישי) באורח בינוני עד קשה, מירי של שוטרי מג"ב שביקשו לעצור אותו לאחר שגילו שהוא מסיע פלסטינים ללא אישורי שהייה בישראל. הישראלי נפגע באגן ובמקום התפתח עימות המוני ואלים, במהלכו נפצעו עשרה שוטרים וארבעה תושבים מהכפר, באורח קל.

בעקבות האירוע דרש מרכז "מוסאווה" לקידום זכויות האזרח הערבי, להשעות את השוטרים שהיו מעורבים בירי ולפתוח בחקירה של האירוע, שתועבר לאחריות המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). במכתב ששלחו למפכ"ל המשטרה, דורשים אנשי המרכז לחקור את האירוע, בעיקר לנוכח מסקנות ועדת אור שפורסמו לאחרונה.

האירוע אירע בצהריים, לאחר שצוות של מג"ב עצר בעל מוסך מקומי שהסיע פועל מהשטחים. כמה תושבים שהתאספו בכניסה לכפר, השליכו אבנים, מקלות וברזלים על הג'יפ של השוטרים, גרמו לו נזק ופצעו עשרה לוחמים. בשלב הזה פתחו השוטרים בירי ופצעו את תושב הכפר.

תגבורת משטרתית שהוזעקה למקום הותקפה גם היא על ידי מאות התושבים שהתכנסו במקום. כוחות משטרה, בסיוע ראש העירייה שהגיע למקום, הצליחו להרגיע את הרוחות. המשטרה ומג"ב הודיעו למח"ש על המקרה וחוקריה הגיעו לכפר קאסם וגבו עדויות מתושבים ומהשוטרים שהיו באירוע.

תושבי כפר קאסם ושוטרי מג"ב מסרו גרסאות שונות על שהתרחש; השוטרים טענו כי נאלצו לפתוח באש לאחר שהוקפו בעשרות מתקהלים שאיימו על חייהם, יידו לעברם אבנים ופגעו בהם במוטות ברזל. לעומתם סיפרו עדי ראייה מהכפר כי לשוטרים לא נשקפה סכנת חיים והם התעקשו לעצור את בנו של בעל המוסך, אותו חשבו לשוהה בלתי חוקי.

מפקד מחוז השרון במשטרה, תנ"צ עמיחי שי, אמר הערב לגלי צה"ל כי מח"ש תחקור את נסיבות הירי. "היכו אותם (את השוטרים), זרקו עליהם אבנים ובמוטות ברזל ניפצו את הג'יפ. יש לנו עשרה שוטרים פצועים", אמר שי והוסיף, "לצערי הרב אכן נפצע בן אדם".
 

הכוננות בשיאה; כל פיצוץ מקפיץ את הציבור

העצבים המתוחים, הן של כוחות הביטחון והן של הציבור, בעקבות הכוננות הגבוהה והחשש מהמשך הפיגועים, נותנים את אותותיהם.

מוקדם יותר היום התעוררה בהלה גדולה בחדרה לאחר שנשמע קול נפץ עז באזור רחוב ביאליק בעיר. מתברר כי מכונית עלתה באש מסיבה שלא הובררה, אך הפיצוץ עורר תגובה היסטרית של אזרחים רבים, שמיהרו לפנות למד"א ולמשטרה מחשש שמדובר בפיגוע.

כך או אחרת, במערכת הביטחון נמשכת הבוקר כוננות השיא, שהוכרזה לאחר שני הפיגועים שאירעו ביום שלישי. בידי כוחות הביטחון שתי התרעות ממוקדות על כוונת מחבלים לצאת מאזור רמאללה, ולבצע פיגועי התאבדות בירושלים ובאזור השרון. בידי מערכת הביטחון עשרות התרעות לא-ממוקדות נוספות.

אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב, חיילים ומאבטחים פרטיים פרושים ברחבי הארץ, ומאבטחים את הכניסות לערים הגדולות, את קוי התחבורה הציבורית, ומקומות הומי אדם בתוך הערים. בכניסות לירושלים מוצבים מחסומים, ומעל העיר חג מסוק סיור של המשטרה. בשל המחסומים ניכר עומס בצירי התנועה המרכזיים, והציבור מתבקש להיאזר בסבלנות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by