בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המורים מאיימים בשביתה ממושכת לאחר החגים 
 
 רוצים להישאר עובדי מדינה. (לעמ. למצולמים אין קשר לכתבה)   
 
חדשות נענע

המורים זועמים על החלטת האוצר לבטל מעמד עובדי המדינה למורי ההסתדרות; בנוסף: קיצור שבוע הלימודים וועדה לבדיקת מערכת החינוך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגוני המורים מאיימים להשבית את הלימודים לחודשים ארוכים, מיד לאחר שתסתיים תקופת החגים. ההסתדרות זועמת על החלטת משרד האוצר לבטל בשנה הבאה את מעמד עובדי המדינה למורות ולגננות.

מתוקף היותם עובדי מדינה, נהנים כל הגננות, מורי בתי הספר היסודיים וחלק ממורי חטיבות הביניים מפנסיה תקציבית, וקשה מאוד לפטרם. רוב העובדים השייכים לארגון המורים העל יסודיים מועסקים בידי הרשויות המקומיות ובעלויות החינוך.

ביום שני הקרוב יתכנסו שרי הממשלה לדון באישור תקציב המדינה לשנת 2004. מערכת החינוך תיאלץ לבצע קיצוצים בהיקף של כ-800 מיליון שקל. בנוסף, יבקש שר האוצר מהשרים לאשר את הצעת ההחלטה של משרדו, לפיה פעילות ההוראה בכל שלב תועבר לשלטון המקומי ולבעלויות.

הנימוק של האוצר לשינוי הוא בשאיפתו לקיים מערכת חינוך מבוזרת, שתאפשר פיקוח יעיל יותר על בתי הספר וגני הילדים. מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, טוען כי מדיניות הממשלה הנוכחית יוצרת זילות במעמדו של המורה, כך שמעמדו ירוד מאוד.
 

מתנגדים לוועדת הבדיקה

 
סיבה נוספת לאיום ההשבתה היא מינויה של ועדה לבדיקת מערכת החינוך, בראשות התעשיין שלמה דברת. שרת החינוך, לימור לבנת, הודיעה שתאמץ את מסקנות הוועדה בלי לשתף את ארגוני המורים בממצאיה ובצעדים שיינקטו בעקבותיהם.

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, מציע נימוק נוסף להשבתה: שבוע הלימודים המקוצר. לדבריו, משרד החינוך גיבש לאחרונה תקנות למעבר מערכת החינוך לשבוע לימודים בן חמישה ימים, שיונהג כבר בשנת הלימודים הבאה, בניגוד להמלצת המורים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by