בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תנ"צ ולדמן מבקש שימוע: עשו לי עוול בוועדת אור 

תנ"צ ולדמן מבקש שימוע: עשו לי עוול בוועדת אור

 
 
חדשות נענע

פנה במכתב לרה"מ שרון שבו הוא מבקש שימוע בעניינו לפני שיוכרע אם להדיחו; טוען: הפכתי שעיר לעזאזל של המערכת, גורלי נגזר עוד בטרם נכתבו מכתבי האזהרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד מרחב החוף במשטרה, תת ניצב משה ולדמן, שוועדת אור לחקירת תפקוד המשטרה באירועי אוקטובר 2000 המליצה לשחררו מהשירות, מבקש היום (חמישי) מראש הממשלה שייערך לו שימוע נוסף לפני שתתקבל החלטה בעניינו.

ביום ראשון אמורה הממשלה לדון בדו"ח הוועדה ובמסקנותיו. הוועדה קבעה כי יש להדיח את תנ"צ ולדמן, ששימש כמפקד מרחב העמקים בעת המהומות, לאחר שנמצאו "כשלים חמורים ומהותיים במילוי תפקידו", ואף "חריגה בעלת אופי אתי בדרך מילוי התפקיד בכל הנוגע לחקירת פרשה בה היה מעורב באופן אישי".

במכתב ארוך ומפורט לראש הממשלה, טוען ולדמן כי הפך "שעיר לעזאזל של המערכת" וכי גורלו נגזר עוד בטרם נכתבו מכתבי האזהרה. לדבריו, לא ניתן משקל ראוי לעוצמות ההסתה ושילהוב הרוחות ברחוב הערבי עמן נאלצה המשטרה להתמודד, בהם אלימות כלפי ציבור יהודי.

באירוע המיוחס לתנ"צ ולדמן, במוצאי יום הכיפורים, נהרגו עומר עכאווי וויסאם יזבק. את התחקירים על המקרה, שנגעו ישירות אליו, הוא "ליווה באופן צמוד ואף הנחה את החוקרים הכפופים לו פיקודית". ההמלצה לשחררו משירות במשטרה היא הקיצונית ביותר מבין ההמלצות האישיות של ועדת אור, וניתנה למרות שוולדמן הצליח "להרשים את הוועדה כמפקד מנוסה ורציני".
 

"כל ניסיון לבוא לקראת הפושעים הללו הוא בגדר עבירה"

 
חסן עאסלה, אביו של עסיל, שנהרג באירועי אוקטובר 2000 ונציג המשפחות הערביות, אמר בתגובה בראיון ל-ynet כי "כל ניסיון לבוא לקראת הפושעים הללו, אם דרך שימוע או אם דרך הצעת חנינה, או בכל דרך אחרת, היא בגדר עבירה על החוק".

"מר ולדמן מנסה להטיל אשמה כבדה במגזר הערבי", הוסיף עאסלה, "כאילו עמדו לכבוש את המדינה, ולטבוח ביהודים. זו בפירוש עלילת דם והסתה פרועה, וכנגד התבטאות כזו יש לפתוח בחקירה. מדובר בשקרים שהנם פרי דמיונו המכוער של מר ולדמן ומוריו. אנחנו דורשים שישחררו אותו לאלתר משירות המשטרה, ושהוא יהיה הראשון שיזומן לחקירת המחלקה לחקירת שוטרים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by