בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כתב אישום נגד דוד אפל על מתן שוחד במיליוני שקלים 
 
 מקורב לגורמי ממשל ושלטון. אפל    
 
חדשות נענע

הקבלן נאשם כי העביר כספים לעובדי ציבור במטרה להבטיח את המשך בחירתם ; זאת, בתמורה לתמיכתם בפרוייקטים שבבעלותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית המשפט בתל אביב, נגד הקבלן דוד אפל ונגד חברת הנדל"ן "מגדל הזוהר לבניין" שבבעלותו וכן, נגד בנימין תבין, בעל חברה למתן שירותי ניקיון, שמירה ואחזקה בשם "איכות חיים בגני אביב".

אפל מואשם במתן שוחד בהיקף של כשני מיליוני שקלים לכמה בעלי תפקידים בכירים, לצורך קידום פרוייקטים בתחום הנדל"ן. על פי כתב האישום, פעל אפל כיזם מקרקעין באזור המרכז בעיקר באזור לוד וגבעת שמואל, להשגת תמיכתם של עובדי ציבור בענייניו העסקיים, באמצעות טובות הנאה כספיות שהעניק להם. בתמורה הבטיח אפל את המשך בחירתם למשרות ציבוריות.

על פי כתב האישום העביר אפל יותר ממיליון שקלים לראש עיריית לוד לשעבר, בני רגב, לקידום מסע הבחירות שלו. אפל וחברת "מגדל הזוהר" סייעו לבחירתו של רגב לכהונה נוספת על ידי מתן טובות הנאה, מימון מערכת הבחירות שלו ומתן ייעוץ אסטרטגי ולוגיסטי. בסעיף זה מואשם גם בנימין תביב בתיווך בעסקת השוחד בין אפל לרגב.

בסעיף אחר מואשם אפל בהעברת כספים למסע הבחירות של ראש מועצת גבעת שמואל, זמיר בן ארי, שהתמודד על כהונה נוספת. על פי כתב האישום, אפל העביר לבן ארי 95 אלף שקלים במטרה ליצור משוא פנים כלפיו ולקדם איטרסים עסקיים ביישוב. כתב האישום מציין כי גם בלוד וגם בגבעת שמואל בנתה חברת "מגדל הזוהר" שכונות מגורים גדולות.

אפל מואשם גם במתן שוחד בסך 50 אלף שקלים לחברת הכנסת לשעבר, נחמה רונן, בעת שכיהנה כמנכ"ל המשרד לאיכות הסביבה. הכספים שימשו את רונן לצורך מימון בקשה לרישום מפלגה חדשה ובתמורה היא העניקה לאפל עזרה בתחומים הקשורים לאחריות משרדה.

סעיף נוסף בכתב האישום עוסק במתן הטבות לעודד טל, ששימש כמנהל מחוז תל אביב ומחוז המרכז במינהל מקרקעי ישראל. על-פי כתב האישום, טל פעל כדי לקדם את האינטרסים של אפל וחברתו, הן בענייני היתר ומכרז פינוי-בינוי בשכונה בגבעת שמואל, והן בעניין חוב של אפל ורעייתו למנהל בגין, דמי חכירה של ביתם הפרטי.
 

לכתב האישום עלולות להיות השלכות ציבוריות ומשפטיות

 
כתב האישום מזכיר את קשריו של אפל עם צמרת השלטון בישראל, את קשריו בליכוד, את חברותו וקשריו העסקיים עם משפחת שרון ואת היותו מקורב לבכירים בש"ס, ומציין את החשש מהכוח שצבר ומההשפעה שיש לו על גורמי ממשל ושלטון, ברמה הארצית והמקומית מוניציפלית.

בפרקליטות נבדקת אפשרות להעמיד לדין גם את מקבלי השוחד. כן ביקשה הפרקליטות כי הרכב מיוחד של שלושה שופטים ידון בעניינו של אפל. זאת, מכיוון שלכתב האישום ולהכרעות שילוו אותו עשויות להיות השלכות, ציבוריות ומשפטיות משמעותיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by