בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: חברות בריטיות מכרו ציוד וטכנולוגית גרעין לאיראן 
 
 מתקני הכור הגרעיני בבושהר, איראן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לפי דיווח של 'אל חאיית', הממשלה הבריטית ידעה על הסחר בין המדינות; לאחרונה נמצאת איראן תחת לחץ בינלאומי כבד בעניין תכנית הגרעין שלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות בריטיות סייעו בהקמת שני מתקנים להעשרת אורניום באיראן. זאת, על פי דיווח ראשון בסוגייה שפרסם היום (חמישי) העיתון בשפה הערבית 'אל חאיית' היושב בלונדון. לפי הדיווח, הממשלה הבריטית ידעה על הסחר בציוד ובטכנולוגית הגרעין בין המדינות. המידע נמסר לאל חאיית מגורמים איראניים. עד כה היה ידוע רק על סיוע רוסי ופקיסטאני לתכנית הגרעין של איראן.

לאחרונה גברו המתחים בין איראן לבריטניה. זאת, לאחר מעצרו בבריטניה של האדי סולימנפור, הדיפלומט האיראני החשוד במעורבות בפיגוע בבניין הקהילה היהודית בבואנוס איירס ב-1994. בעקבות המעצר איראן אף החזירה למספר ימים את שגרירה לממלכה המאוחדת.

פרשנים מעריכים היום כי איראן חששה להוריד את דרג היחסים עם בריטניה בזמן שמופעל עליה לחץ לאפשר פיקוח הדוק יותר על תוכנית הגרעין שלה. בריטניה הצטרפה לאחרונה לקריאות לאפשר בדיקות מקיפות יותר ובהתראה קצרה במתקני גרעין איראניים.

ביום שלישי שעבר נסגרה זמנית שגרירות בריטניה בטהראן לאחר שהבניין נפגע מכמה יריות שנורו מרחוב סמוך. טהראן הגדירה את הירי על השגרירות "מעשה בלתי אחראי". דובר משרד החוץ האיראני מסר שהמשטרה מהדקת את השמירה סביב השגרירות.

בחודשים האחרונים נמצאת איראן תחת לחץ בינלאומי כבד בעניין תכנית הגרעין שלה. בתחילת השבוע דחק ראש סוכנות הפיקוח על אנרגיה אטומית של האו"ם, מוחמד ברדעי, באיראן לספק הסברים מפורטים לאורניום המועשר שנמצא ברשותה ולעדויות נוספות על כך שיש לה תכנית סודית לפיתוח נשק אטומי. הודעה יצאה לאחר שהשליח האיראני לסוכנות הזהיר מפני "תוצאות בלתי צפויות", אם הנהלת הסוכנות המתכנסת השבוע בווינה תלחץ חזק מדי לפתיחת מתקניה הגרעיניים של איראן לפיקוח בינלאומי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by