בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התפוח כבר לא שלם 
 
 עד לפני שנתיים מגדלי התאומים נגעו באופק (רויטרס)   
 
מיכל גוטליב-פרידור, ניו-יורק

לא האמנתי שניו-יורק תחזור להיות עצבנית וקשוחה כשהייתה, חשבתי שהרגישות, הצניעות והחמימות שהרגשנו בחודשים שאחרי ישארו בה קצת יותר. אבל כמו ניו-יורקרית אמיתית היא חזרה מהר לעבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שנתיים מאז אותו בוקר. המראה מחלון דירתה של מיכל ב-11 בספטמבר
 שנתיים מאז אותו בוקר. המראה מחלון דירתה של מיכל ב-11 בספטמבר   
כל כך נעים היום בחוץ עם השמש הבהירה, הרוח צוננת, והעלים שנושרים. אחרי המהבילות הקיצית שעברנו, מגיע לנו שנהנה מסתיו אמיתי לפני שהקפאון החורפי משתלט.

חיכינו לסתיו הזה כמו אוויר לנשימה - עוד אנשים איבדו מקומות עבודה, חברים עזבו את העיר לטובת מקומות זולים יותר, ולאף אחד אין באמת כסף לעשות שופינג. חיכינו לסתיו שמביא איתו את ג'קט הג'ינס, רצי המרתון, טלוויזיה טובה (פרקים אחרונים של 'חברים'), סרטים מעניינים (חדש של טרנטינו) ומאז 2001 - גם את ה-11 בספטמבר.

האמת, כמעט שכחנו. רק בסוף השבוע הגיעו העיתונים, חיברו את ספטמבר לספרה 11, והזכירו שעברו שנתיים. שנתיים מאז הבוקר בו ברק בעלי, שעבד ב'וורלד טריד סנטר', קבל את החיים שלו במתנה, כי היה עייף ורצה להישאר עוד קצת במיטה. שנתיים מאז אותו בוקר בו כל כך הרבה אנשים איבדו את החיים בעבודה.

לא האמנתי שניו-יורק תחזור להיות עצבנית וקשוחה כשהייתה, חשבתי שהרגישות, הצניעות והחמימות שהרגשנו בחודשים שאחרי ישארו בה קצת יותר. אבל כמו ניו-יורקרית אמיתית היא חזרה מהר לעבודה.

בשנתיים שעברו התיירים חזרו לעיר ותפוסת בתי המלון מלאה, במסעדות צריך להזמין מקום שבוע לפני, והשכר-דירה שוב בלתי אפשרי (ממוצע של 2,460 דולר לדירה עם חדר שינה אחד). הטיילת לאורך נהר ההאדסון נפתחה סוף סוף, ה'סוהו-האוס' הוא הקלאב הכי טרנדי בעיר ולמנולו בלאניק (מעצב הנעליים הנחשק על קארי בראדשו) יש תערוכה.

ניו-יורק משדרת עסקים כרגיל, אבל מי שחי בה מרגיש שמשהו מהזוהר אבד. אולי זה המיתון והזבל ברחובות, אולי ראש העיר והחובות, ואולי זו פשוט העובדה שמאז ה-11 בספטמבר 2001 ניו-יורק כבר לא 'בלתי ניתנת להשגה'. הפחד נגע גם בה.
 
לפני שנתיים ביום הזה עברו אצלנו בדירה הרבה חברים קרובים. בועז וסטייסי ברחו אז מהדירה שלהם בטרייבקה, השכונה שמתחת לוורלד טריד סנטר; ג'ון ובלגיס באו לראות טלוויזיה; ג'יימס נתקע בסאן-דייגו; וניר התקשר מהחוף-המערבי וסיפר שאח של חבר שלו נמצא בבניין ולא יודעים מה איתו.

השבוע שאלתי אותם אם משהו השתנה בעקבות אותו יום. בלגיס ספרה שהיא כבר לא יוצאת עם ג'ון, שנמאס לה והיא רוצה לעזוב את העיר למקום רגוע ופשוט יותר... אולי לשוויץ. ג'יימס נשבע שלא יעבוד יותר בגורד שחקים. סטייסי ובועז עדיין מחפשים דירה; ולחבר של ניר נולד תינוק יפהפה שהקל במקצת על הכאב שהביא איתו האח שנהרג.

חברים מישראל שמגיעים לבקר הולכים תמיד ל'גראונד-זירו' ומביאים משם תמונות. אנחנו לא היינו שם כבר שנתיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by