בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת הביטחון הסירה הסנקציות מעל לוב 
 
 ישלם הרבה מאוד פיצויים. קדאפי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

זאת לאחר שלאחרונה הושגו הסכמי פיצויים למשפחות הרוגי אסונות לוקרבי ו-UTA; עקב ההסכמים נמנעו צרפת וארה"ב מלהטיל וטו על ההחלטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת הביטחון של האו"ם החליטה הערב (שישי) להסיר את הסנקציות מעל לוב. בסנקציות הוטלו בעקבות פיצוץ מטוס פאן אם מעל העיירה לוקרבי, סקוטלנד, ב-1988. ארה"ב וצרפת נמנעו בהצבעה.

ביטול הסנקציות התאפשר בזכות הסכם הפיצויים בסך 2.7 למשפחות הרוגי האסון ולאחר שלאחרונה הושג הסכם פיצויים בין לוב למשפחות הרוגי אסון חברת התעופה הצרפתית UTA.

לאחרונה לקחה לוב אחריות לפיצוץ טיסה 103 של חברת התעופה פאן אם. במכתב שנשלח למועצת הביטחון של האו"ם, נכתב כי לוב נושאת בתוצאות שנבעו ממעשי השלטון והובילו לפיצוץ מטוס הג'מבו מעל העיירה הסקוטית, לוקרבי,בו נהרגו 270 בני אדם. "טריפולי מחויבת לשיתוף פעולה בינלאומי במלחמה נגד הטרור" נכתב.

לוב נמנעה מזה שנים לפרסם הודאה למרות הסנקציות הכלכליות שהטיל עליה האו"ם. במכתב שהעברתו התעכבה בעקבות הפסקת החשמל בניו יורק, מסכימה לוב גם לשיתוף פעולה בינלאומי בכל הנוגע לחקירות עתידיות בנוגע לפיצוץ מטוס פאן אם.

הסכם פיצויים נחתם בין לוב לבין משפחות 170 ההרוגים בפיצוץ טיסת חברת התעופה הצרפתית UTA מעל ניז'ר ב-1989. זאת, לאחר שטריפולי הסכימה להגדיל את הפיצויים למשפחות. על ההסכם החדש דווח כבר לפני כשבועיים אך אמש התקבל לדיווחים אישור רשמי וצרפת הודיעה כי תסכים להסרת הסנקציות שהטיל האו"ם על לוב.

עם התגברות הדיווחים על חתימת הסכם לפיצוי משפחות הרוגי לוקרבי, איימה צרפת בעקביות כי תעכב את הסרת הסנקציות על לוב אם זו תסרב להגדיל את הפיצויים שהציעה לקרובי קרבנות טיסת UTA.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by