בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרוקו: הובא למנוחות היהודי שנרצח בקזבלנקה 
 
 אתר אחד מחמשת הפיגועים בקזבלנקה, מרוקו (רויטרס - ארכיון)   
 
חדשות נענע

בינתיים לא ברור מה הרקע לרציחתו; בקהילה היהודית סבורים שמדובר באירוע על רקע לאומני שבוצע לרגל יום השנה לפיגועי ה-11 בספטמבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד משטרת מרוקו ממשיכה לחקור את הרקע לרציחתו הובא אמש (שישי) למנוחות אלברט רביבו (55), יהודי אזרח מרוקו שנרצח ברובע העסקים של קזבלנקה, ייתכן שעל רקע לאומני. רביבו נורה למוות על ידי שני רעולי פנים סמוך לחנות לממכר עץ שברשותו.

אנשים שהיו עדים לאירוע ניסו לתפוס את היורים, אך הם ירו באוויר וחטפו מכונית, תוך שהם מסלקים את נהגה באיומי אקדח, ונמלטו מהמקום. שני החשודים ברצח נמלטו אל מחוץ לעיר והמשטרה המקומית ממשיכה לחפש אחריהם.

בקהילה היהודית בקזבלנקה מאמינים כי הרצח בוצע על רקע לאומני. עדי ראייה לרצח סיפרו כי שני רעולי הפנים צעקו "אללה הוא אכבר" בעת שירו ברביבו, ובקהילה היהודית מעריכים שהמעשה בוצע לרגל יום השנה השני לפיגועי ה-11 בספטמבר בארה"ב.

סרז' ברדוגו, ראש התאחדות יוצאי מרוקו בישראל, מסר כי מדובר בהתקפה ראשונה מסוגה במרוקו, בה היעד הוא יהודי. עם זאת, יצויין כי מועדון יהודי היה אחד מחמש המטרות של פיגועי ההתאבדות שאירעו בעיר ב-16 במאי. המועדון היה ריק בעת הפיצוץ ואף יהודי לא נהרג בהתקפות בהן נהרגו 33 בני אדם.
 

התחממות ביחסי ישראל-מרוקו

בשבועות האחרונים נרשמה התחממות רבה בין ישראל למרוקו. שר החוץ, סילבן שלום, קיים פגישה ממושכת עם מלך מרוקו, מוחמד השישי, ואמר כי המלך שוקל לחדש את היחסים הדיפלומטיים עם ישראל.

כיום חיים במרוקו פחות מ-5,000 יהודים. לפני המלחמה בעיראק פעלה ישראל לספק הגנה ליהודי מרוקו ותוניס. זאת, עקב חשש מגל אנטי-מערבי, שיתעורר במהלך הפעולה הצבאית האמריקנית בעיראק ויוביל להתקפות, על הקהילות היהודיות בג'רבה ובקזבלנקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by