בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת מאיים: אתאבד לפני שאגורש 
 
 ערפאת הרגיע המפגינים: אני נשאר כאן. אמש ברמאללה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך דיווח ידידו, ח"כ אחמד טיבי; הפגנות אלפים בגדה וברצועה במחאה על כוונת ישראל לגרש את יו"ר הרשות; ברמאללה נערכים לניסיון הגירוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר הכנסת אחמד טיבי אמר היום (שישי) לגלי צה"ל כי יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, איים כי יתאבד לפני שיגורש. "הוא אמר לי 'גירוש - אין דבר כזה'", סיפר טיבי והוסיף מדברי ערפאת: "הם יצטרכו להרוג אותי. האקדח, הנה הוא מונח פה. אני אגן על עצמי ואאבק עד הכדור האחרון".

אמש הבטיח ערפאת לתומכיו, בתגובה להחלטת הקבינט המדיני-ביטחוני לסלקו מהמוקטעה ברמאללה, כי הוא נשאר במקום. ""אתם אנשים אמיצים, יקיריי. אבו עמאר נשאר כאן", אמר ערפאת בעודו מפריח נשיקות באוויר לאלפי הפלסטינים שבאו להביע בו תמיכה.

כ-7,000 פלסטינים צעדו אמש ללשכתו של ערפאת במוקטעה, כדי להביע תמיכה בו, כשהם נושאים כרזות עליהם נכתב "ערפאת הוא הקו האדום ואם הוא ייפגע כל האיזור יהפוך לאדום". אלפי פלסטינים השתתפו בהפגנות נוספות בבית לחם, בג'נין, בעזה ובחאן יונס.

ובמישור המדיני איימו בכירי הרשות מפני ההשלכות של גירוש ערפאת; ראש הממשלה הפלסטיני המיועד, אבו עלא, אמר כי גירוש ערפאת יביא לפיצוץ האזור כולו וציין כי אינו רואה כל טעם בהקמת ממשלה חדשה כעת.

שר החוץ הפלסטיני, נביל שעת', אמר כי ההחלטה על הגירוש היא הכרזת מלחמה של ישראל על הרשות והוסיף, כי מדובר באיום של מדינה לרצוח מנהיג של מדינה אחרת. יועצו של ערפאת, נביל אבו רודיינה, אמר שישראל תשלם מחיר גבוה על הגירוש וציין כי להחלטה אין שום משמעות מבחינת הפלסטינים. זאת, משום שהם יבקשו ממועצת הביטחון של האו"ם להטיל סנקציות על ישראל אם תבצע את ההחלטה.
 

הפלסטינים נערכו לאפשרות שצה"ל ינסה לגרש את ערפאת

 
כוחות צה"ל השתלטו אתמול בבוקר על בניין משרד התרבות הפלסטיני, המשקיף על מתחם המוקטעה, שבו נמצא ערפאת.

הכוחות השתלטו על הקומה העליונה של הבניין ופינו משם את הפקידים. בצה"ל אומרים כי הדבר נעשה לצורך תצפית בלבד.

הפלסטינים נערכו כבר משעות הבוקר אתמול לאפשרות שצה"ל ינסה לגרש את ערפאת ומושל רמאללה, מוסטפה עיסא, טען שישראל העבירה לו מסר לפיו צה"ל מתכנן פעולה נרחבת ברמאללה. אמש נסגר אחד השערים הראשיים של המוקטעה ונאסרה כניסת אנשים לאזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by