בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זקוקים לסיגריה? פנו לטלפון הסלולארי 

זקוקים לסיגריה? פנו לטלפון הסלולארי

 
 
חדשות נענע

ניסוי חדש מוכיח כי נקודות שמהבהבות על מסך מקטינות את הצורך בניקוטין; לדברי החוקרים, הנקודות שוברות את הקשר האסוציאטיבי אותו מקשר המוח עם הסיגריה הנחשקת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעשנים שנואשו כבר מהניסיון להיגמל מהניקוטין יזכו בקרוב לתקווה חדשה שתבוא מן הטלפוסנים הסלולאריים שלהם, כך מדווחת היום (חמישי) רשת בי.בי.סי. על פי הדיווח, הטלפונים יכילו תוכנית אשר תקרין סדרה של נקודות מהבהבות על המסך. הנקודות אמורה לשבור את התהליך המנטלי המעורר את הצורך בניקוטין.

הנקודות המבהבהות מייצרות "רעש ויזואלי" ומפריעות לרצף האסוציאטיבי של ההנאה שאותו מקשר המוח עם הסיגריה הנחשקת. לדברי אחד החוקרים, "נדמה שהנקודות שוברות את הקשר בין הדימיון, הרגש ותחושת הזכייה אותה מרגישים המעשנים". לדברי החוקרים, אם אפשר יהיה לשבור את תחושת הזכייה, ניתן יהיה למנוע את המוטיבציה לעשן.

הרעיון עצמו נבחן על ידי סטודנטים שהסתכלו על נקודות מהבהבות על מסך המחשב במעבדה. ד"ר ג'ון מאי, מנהל המחקר, טוען כי הניסוי הצליח וכי יש סיכוי סביר שהוא ימצא את דרכו למסך הטלפון בקרוב. לדבריו, "במקום ללחוץ על כפתור שיוביל את המשתמש למשחק טטריס, יהיה כפתור שיוביל את המשתמש לכפתור שייקרא עצור את הדחף לעשן".

ד"ר מאי אמר כי עדיין יש להוכיח כי הנקודות המהבהות מצליחות גם להוריד את כמות הסיגריות לה נזקק המעשן, ולא רק מדכאות את הרצון לעשן. אם ניסוי נוסף יצליח להוכיח זאת, הרי שנפתחה הדרך ל"משחק הנקודות" כטיפול נגד עישון, בנוסף לטיפולים כימיים ותחליפי ניקוטין שכבר קיימים בשוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by