בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
נסגר התיק נגד הרב הראשי של חיפה - לא ישמש יותר בתפקידים ציבוריים 

נסגר התיק נגד הרב הראשי של חיפה - לא ישמש יותר בתפקידים ציבוריים

 
פלילים ומשפט |
 

הרב שאר ישוב כהן, שהוחלט להעמידו לדין בגין עבירות של מתן שוחד ורישום כוזב במסמכי תאגיד, הצהיר בפני פרקליטות מחוז ירושלים כי הוא לא ישמש יותר בתפקיד ציבורי, לרבות הרב הראשי של חיפה. בעקבות זאת, החליטו בפרקליטות לסגור את התיק נגדו שעסק בחשדות סביב התנהלות במכללת אריאל בראשה הוא עמד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרקליטות מחוז ירושלים החליטה לסגור את התיק שנפתח נגד הרב הרב הראשי של חיפה, שאר ישוב כהן, לאחר שזה הודיע לפרקליטות כי יחדל מלשמש בתפקיד ציבורי. היום (ראשון) העבירה הפרקליטות את ההודעה על החלטתה לבא כוחות של הרב כהן.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 
הרב שאר ישוב כהן. לא ישמש יותר בתפקידים ציבוריים
 הרב שאר ישוב כהן. לא ישמש יותר בתפקידים ציבוריים 
 צילום: ויקיפדיה- יוצר Refaella 
 

בחודש פברואר זומן הרב לשימוע לאחר שהוחלט להעמידו לדין בגין עבירות של מתן שוחד ורישום כוזב במסמכי תאגיד, בפרשת משנה ל"תיק הרבנים", שמתנהל בבית משפט המחוזי בירושלים. מדובר בפרשת מרמה, שבמסגרתה אנשי כוחות הביטחון והמשטרה קיבלו תארי רבנות אחרי שעות לימוד מועטות ב"מכללות" במשך שנה עד שנתיים, כשבפועל נכתב שלמדו חמש שנים בישיבה גבוהה.

 

אותם תארים הועברו לגופי ביטחון שונים, בהם צה"ל, המשטרה ושירות בתי הסוהר. הגופים הללו הסתמכו על המסמכים והעניקו הטבות שכר לתלמידים בגובה כולל של מאות מיליוני שקלים שנתקבלו במרמה מהמדינה.

 
 

הרב שאר ישוב כהן נחשד בפרשת משנה לתיק המרכזי, שנוגעת להתנהלות במכללת אריאל בראשה הוא עמד. הוא נחקר בחשד לעבירה של מתן שוחד ורישום כוזב במסמכי תאגיד, ולאחר שהתיק עבר לפרקליטות הוא זומן לשימוע כדי לשקול הגשת כתב אישום נגדו. לאחר שהתברר שהרב ממשיך לשמש בפועל בתפקידים ציבוריים וכרב הראשי של חיפה וזאת למרות התחייבותו שלא לעשות כן, הוא זומן לשימוע נוסף.  

 

לקראת השימוע העביר הרב הודעה בה נאמר בין היתר: "אבקש להבהיר כי איני מכהן או ממלא בכל תפקיד ציבורי, בשכר או שלא בשכר, לרבות חתימה על תעודות כשרות ונישואין והודעה על כך נמסרה לרבנות הראשית, לעיריית חיפה, למועצה הדתית חיפה ולמשרד לענייני דתות". כמו כן ציין הרב כי ידוע לו כי במידה ויפעל שלא על פי הודעה זו, עשויים להיפתח נגדו הליכים משפטיים. בעקבות ההצהרה הזו, הוחלט כאמור בפרקליטות לסגור את התיק נגדו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by