בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה קבע: אריאל תישאר מחוץ לגדר 
 
 מבט אווירי על הגדר ליד טול כרם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כדי להמנע מעימות עם הממשל האמריקני, החליט שרון שאריאל תוקף בגדר משל עצמה; ראש המועצה נחמן: לא נסכים לגדר נפרדת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, החליט לאחרונה כי העיר אריאל, שבמערב השומרון, תישאר מחוץ לגדר ההפרדה, כך דווח היום (ראשון) באמצעי התקשורת. הממשלה צפויה לקבל הכרעה דומה בנושא, למרות התנגדותם של מספר שרים.

שרון העדיף שהגדר תעבור סמוך לקו הירוק ולא תכלול את אחד היישובים הגדולים ביהודה ושומרון, כדי לסיים את המחלוקת עם הממשל האמריקני, שהסתייג מתוכנית שגיבש שרון עם שר הביטחון שאול מופז, לפיה הקיפה הגדר גם את אריאל ואת יישובי לב השומרון ועברה קילומטרים ספורים מהעיר שכם.

האמריקנים דרשו משרון לבטל את התוכנית ובביקורו בוושינגטון, לפני כחודשיים, הסכים ראש הממשלה לשנות את תוואי הגדר, בניגוד לעמדתו של מופז, שביקש שהגדר תכלול את אריאל. הממשלה תדון בנושא וככל הנראה תצביע על תוואי הגדר בישיבתה ביום ראשון הבא.

שרון צפוי להסביר את החלטתו לציבור בניסיון, לכלול כמה שפחות תושבים פלסטינים בתוך הגדר כדי לצמצם את החיכוך עמם. כן יסביר שרון שביקש למצוא פתרון שימנע משבר עם ארצות הברית. על פי התוכנית, תזכה אריאל לגדר עצמאית משלה, שתהיה פחות מאסיבית מגדר ההפרדה ותיתפס כגדר סביב יישוב ולא כגבול מדיני.

לגדר העצמאית יתרון נוסף בכך שעלות הקמתה תסתכם בכמיליון שקלים לקילומטר, במקום כעשרה מיליון שעולה קילומטר מגדר ההפרדה . פתרון נוסף שנבדק הוא ההצעה של צה"ל להשאיר את אריאל ללא גדר ובמקום, לפרוס באזור כוחות צבא גדולים.

אולם נימוקיו של שרון והצעות הצבא אינם משכנעים את ראש מועצת אריאל, רון נחמן. בראיון לגלי צה"ל אמר נחמן הבוקר, כי "לא יעלה על הדעת שנשיא אמריקני של יודע את הגבול המוניציפלי של דאלאס טקסס יהיה מעורב בהחלטה על התוואי. לאריאל ולהתנחלויות במערב השומרון לא יהיו גדרות משלהן. אני אצא החוצה עם התושבים ולא אתן לאף פוליטיקאי את כיסוי התחת, שייצא החוצה לתקשורת ויאמר 'אני דאגתי לביטחון שלהם'".
 

הקבלנים מאיימים להפסיק העבודה על הגדר באזור הגלבוע

 
בתוך כך צפוי השר מופז להביא לאישור הממשלה בימים הקרובים את התוכנית להשלמת בניית גדר ההפרדה מאזור אלקנה ועד לדרום הר חברון.

בשבוע שעבר אישר מופז את סדרי העדיפויות בבניית הגדר, שהציג לו מנכ"ל משרדו, עמוס ירון. בהתאם לתוכנית, הפרויקט יבוצע בשלבים וקטעי הגדר ידורגו לפי סדר עדיפויות ותחילה יוקם המכשול בקטעים שבין אלקנה לירושלים.

לפי שעה תדחה בניית הגדר באזור הגלבוע ובחלק המזרחי של עוטף ירושלים. באזור הקטעים שבנייתם נדחתה יגביר צה"ל את פעילותו, על מנת למנוע חדירת מחבלים מהגדה המערבית. ההחלטה התקבלה השבוע לאחר שהיו"ר הזמני של ועדת המשנה לתקציב הביטחון, ח"כ שאול יהלום, החליט לדחות שוב את ההצבעה על התקציב שיוקצה להקמת הגדר.

בעקבות דחיית ההצבעה איימו קבלנים שעוסקים בבניית הגדר באזור הגלבוע להפסיק את העבודות החל מהיום. הקבלנים קיבלו הבטחה כי התקציב יועבר אליהם בזמן הקרוב ודחו עד כה את השעיית העבודה, אך אם יועבר לידיהם המימון בסך 750 מיליון שקלים להמשך העבודה, יבצאו את איומם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by