בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה עומדת לאשר שימוש בשכפול גנטי לצרכים רפואיים 

בריטניה עומדת לאשר שימוש בשכפול גנטי לצרכים רפואיים

 
 
חדשות  נענע

כשיוסר איסור המחקר על שכפול גנטי בבני אדם, מקווים החוקרים להגיע למצב בו ניתן יהיה לגדל עובר משוכפל מרקמות אדם חולה, ולייצר ממנו איברים ורקמות להשתלה בחולה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בריטניה עומדת להסיר את האיסור על כשפול גנטי של עוברים אנושיים לצורך גידול אברי אדם להשתלה. האיסור עומד להיות מבוטל אחרי שוועדה ממשלתית קבעה כי היתרונות שניתן יהיה להפיק מכך עולים על הבעיות האתיות.

לפי ההצעה של הוועדה, ניתן יהיה להשתמש בעוברים משוכפלים כדי ליצור רקמות לצרכים רפואיים, ולצורכי מחקר רפואי. התקווה היא שבטכניקה כזאת ניתן יהיה לטפל במחלות שעכשיו נחשבות לבלתי ניתנות לריפוי, באברים כמו הכליות, הכבד והלב. החוקרים מקווים כי ניתן יהיה ליצור שכפול עוברי של האדם החולה, ולייצר ממנו רקמות להשתלה.

הוויכוח הציבורי בנושא עדיין קיים, וכעת מנסים תומכי הרעיון לשכנע את הציבור כי אין בכך רל רע, וכי שכפול עוברים לצורך גידול רקמות להשתלה, אינו זהה לשכפול עוברים שלמים.

ההתנגדות קיימת גם מצד חוגים המתנגדים להפלות, בהם הכנסיה הקתולית. עם זאת, גם תומכי השימוש בשכפול לצרכים רפואיים מבהירים כי יהיו חוקים מחמירים שימנעו ניצול לרעה של הטכנולוגיות החדשות שיוליד המחקר.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by