בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שליח האו"ם לישראל: שובו למפת הדרכים, פרקו התנחלויות 
 
 גם באינדונזיה מתנגדים לגירוש ערפאת. הפגנה בג`קארטה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

טריה לארסן אמר את הדברים בישיבת מועצת הביטחון של האו"ם, שצפויה להודיע על התנגדותה לגירוש ערפאת; ארה"ב תימנע בהצבעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שליח הרשות הפלסטינית לאו"ם, נאסר אל-קידאווה, עזב אמש (שני) את דיון מועצת הביטחון בהצעת ההחלטה לאסור על ישראל לגרש את ערפאת. אל קידאווה יצא מהאולם במהלך דבריו של שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, שאמר כי "הדבר היחיד שהצליח ערפאת לייצר בעולם הוא טרור" גילרמן גם אמר כי מועצת הביטחון מעולם לא התכנסה כדי לגנות פיגועי תופת שבוצעו בישראל.

בצאתו מהישיבה אמר אל-קידאווה כי דבריו של גילרמן "מתאימים יותר לאסיפת בחירות בקרב יהודים בברוקלין".

מועצת הביטחון צפויה לאשר הערב את הצעת ההחלטה, שנוסחה על ידי מדינות ערב, לפיה "המועצה תובעת מישראל, הכוח הכובש, להימנע מצעד של גירוש ולחדול מכל איום על שלומו של הנשיא הנבחר של הרשות הפלסטינית".לפי סעיף אחר באותה הצעת החלטה, "מועצת הביטחון מודאגת מן ההידרדרות בשטח, כולל חיסולים בלתי חוקיים ובפיגועי מחבלים מתאבדים".

למרות מאמציה הדיפלומטים של ישראל, ארה"ב לא צפויה לממש את זכות הוטו שלה ולבטל את ההחלטה, באם תתקבל. הנציג האמריקני במועצת הביטחון צפוי להימנע בהצבעה.

בפתח הדיון התריע שליח האו"ם למזרח התיכון, טריה לארסן, מפני שפיכות דמים נוספת אם ישראל והפלסטינים לא ישובו לתוכנית "מפת הדרכים". לארסן אמר כי "תהליך השלום קרס", והאשים את שני הצדדים בהידרדרות, ואמר כי הדרך הטובה ביותר להתקדמות היא פירוק ההתנחלויות הישראליות.

אתמול אמר מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, כי "ארצות הברית לא תומכת בסילוקו של ערפאת או בהגלייתו", והוסיף כי "הישראלים מכירים היטב את עמדתנו". פאוול גם הזהיר את ישראל לבל תהרוג את ערפאת. לדבריו, חיסול ערפאת יביא לכך "שהעולם הערבי והעולם המוסלמי יתפרצו בזעם".

גורמים מדיניים בירושלים מסרו לחדשות נענע בתגובה לדברי פאוול כי "עמדתה של ממשלת ארצות הברית ידועה לנו. ממשלת ישראל לא קיבלה בשלב זה החלטה ליישם את מה שהוחלט עקרונית בקבינט. לכן, אנחנו מצפים כרגע מהרשות הפלסטינית להראות תוצאות ולהוכיח שהיא אכן פרטנר למשא ומתן וליישום מפת הדרכים".

אתמול אמר סגן ראש הממשלה, השר אהוד אולמרט, כי חיסולו של ערפאת "הוא אפשרות", וכי ישראל מנסה לחסל את ראשי הטרור וערפאת אינו שונה מהם. לדבריו, בידי ישראל אפשרות הבחירה והיא יכולה לשים את ערפאת בבידוד מוחלט במוקטעה, ולמנוע ממנו להתראיין, לשוחח בטלפון ולהיפגש עם משלחות תומכים. פאוול אמר בתגובה לדברי אולמרט כי לדעתו "אין בהם תועלת".

גם בתוך ישראל גוברת ההתנגדות לגירוש ערפאת. מפלגת העבודה יצאה בסוף השבוע למסע הסברה נגד ההחלטה. יו"ר המפלגה, שמעון פרס, אמר כי "ההחלטות האחרונות של הממשלה חיזקו את ערפאת בעיני העולם ובעיני הפלסטינים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by