בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחד: חיילי צד"ל יעדיפו להתאבד ולא להפוך לפליטים 

לאחד: חיילי צד"ל יעדיפו להתאבד ולא להפוך לפליטים

 
 
חדשות נענע 

מפקד צד"ל אמר היום כי אנשיו לא יעזבו את דרום לבנון ויעדיפו למות כמו מגיני מצדה.
מחר יפגש דוד לוי עם מזכ"ל האו"ם בכדי להגביר את המאמצים להשגת תמיכה בינלאומית בנסיגה מלבנון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד צבא דרום לבנון, הגנרל אנטואן לאחד, אמר היום (שני) כי חיילי צד"ל ובני משפחותיהם בוחרים להישאר בלבנון.

לאחד אמר בשעות הצהרים לכתבים בגבול הצפון כי בפני חיילי צד"ל עומדות שלוש אפשרויות : הראשונה לעזוב את בתיהם ולהפוך לפליטים. האפשרות השנייה היא להתמסר לשלטון הלבנוני והאפשרות השלישית אותה הם מעדיפים היא להגן על בתיהם ואדמתם.

הגנרל לאחד הזכיר בדבריו את מקרה מצדה, ואמר כי חיילי צד"ל כמו היהודים במצדה יעדיפו להתאבד ולא לחיות כפליטים. לאחד תקף גם את חברי הכנסת הערביים שכינו את חייליו "בוגדים ומשתפי פעולה".

מפקד יחידת הקישור ללבנון, תת אלוף בני גנץ, אמר כי צה"ל נערך גם לאפשרות של עריקת חיילי צד"ל, אך כרגע נראית אפשרות זו קלושה.

"לא נשאלתי על שיכון חיילי צד"ל בישראל לאחר הנסיגה" אמר לאחד. כזכור הבטיחה ישראל לדאוג לגורלם של כל חיילי צד"ל ובני משפחותיהם, ובמקרה הצורך אף להעביר חלק מהם לישראל. הבטחה זו גררה תגובות מעורבות בארץ. בישובים ערבים ודרוזים הביעו התנגדות לשכן את אנשי צד"ל המפונים אצלם, ואילו בישובי הצפון הביעו תושבים נכונות לקלוט את חיילי צד"ל, "שהגנו על גבול הצפון במשך שנים".

חבר הכנסת מהאיחוד הלאומי, צבי הנדל, מציע היום לקלוט את אנשי צד"ל המפונים בישוביי יש"ע לאחר נסיגת צה"ל מדרום לבנון. אחר הצהריים ידונו ראשי הרשויות במועצת יש"ע בהצעה.

בתוך כך, נמסר כי ישראל מגבירה את המאמצים להשגת תמיכה בינלאומית בנסיגה מלבנון. מחדשות ערוץ 2 נמסר כי שר החוץ דוד לוי יפגש מחר עם מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, בכדי לבקש את תמיכת האו"ם ביציאה על-פי החלטה 425 של מועצת הבטחון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by