בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: ישראל הציעה להודו ייצור משותף של צוללות 
 
 הודו משתמשת בצוללות רוסיות (אתר הצי הרוסי)   
 
חדשות נענע

עיתון "הינדוסטאן טיימס": ההצעה עלתה לאחר שהודו הבטיחה שלא לחשוף מידע טכנולוגי לגורם שלישי; בפקיסטן מביעים דאגה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיתוני סוף השבוע בהודו מדווחים, כי ישראל הציעה להודו לפתח במשותף צוללת משוכללת. בעיתון הינדוסטאן טיימס נכתב כי ישראל העלתה את ההצעה ביום האחרון לביקורו של ראש הממשלה, אריאל שרון, בהודו, לאחר שיחה עם שר ההגנה ההודי, ג'ורג' פרננדז.

"הצלחנו ליצור אמינות בהתחייבות שלנו לפעול כשותפים", אמר שר ההגנה פרננדז. שר ההגנה הבטיח לשרון, שממשלתו לא תעביר מידע טכנולוגי רגיש למדינה שלישית, במיוחד לא לאיראן.

הודו משתמשת בצוללות שמיוצרות ברוסיה. הודו מנסה כבר שנים לייצר צוללות בעלות ראשי נפץ אטומיים, עד כה ללא הצלחה משמעותית. תחת השם "פרוייקט 75", היא שואפת לייצר 24 צוללות בתוך שלושים שנה. הודו ניהלה משא ומתן עם צרפת בנוגע לייצור הצוללות, כאשר הגיעה לשלב בו הפרוייקט נתקע.

על פי הדיווח, המשלחת הישראלית דנה עם עמיתיה ההודיים גם בהסכמי ייצור של מטוסים. מאז שנת 2001 קנתה הודו מישראל 13 מטוסים ומסוקים.
 

בפקיסטן לא מרוצים מהקשר עם ישראל

 
נשיא פקיסטן, פרברז מושרף, הביע דאגה מהידוק הקשרים בין הודו וישראל. בראיון לעיתון המקומי "החדשות", אמר מושרף, כי קשרים אלה מסוכנים לארצו. הוא הוסיף, כי "פקיסטן מפתחת אסטרטגיה שתבטיח שהקשרים בין ישראל להודו לא יגרמו לה נזק".

מושרף האשים את ממשלת הודו בהתחמקות משיחות השלום עם ממשלתו, ואמר שאין כל סכנה "לגבולות שלנו, גם אם הודו תשאיר את כוחותיה שם עוד עשרה חודשים.

הנשיא קרא לניו דלהי להתחיל במשא ומתן לאלתר, באמרו: "הכדור במגרש שלהם, וזה תלוי בהם אם נשב מסביב לשולחן לדון בחילוקי הדעות, כולל מה שקשור בקשמיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by