בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרוקו: היהודים חוששים מגל רציחות על רקע לאומני 
 
 רוב היהודים במרוקו חיים בקזבלנקה. המרכז המסחרי בעיר   
 
חדשות נענע

המשטרה המקומית מעריכה שהרקע לרצח דוד אפריאט (80) אתמול היה סכסוך אישי; הקהילה היהודית משוכנעת שהמניע, שוב, לאומני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקהילה היהודית במרוקו נסערת, לאחר שבתוך שלושה ימים נרצחו במדינה שני יהודים. בניגוד לדעה הרווחת במשטרה המקומית, טוענים יהודי מרוקו, כי רציחתו של איש העסקים דוד אפריאט אתמול, בוצעה על רקע לאומני.

יושב ראש התאחדות יהודי מרוקו, רובר אסרף, אמר היום (ראשון) כי "לפי מה שהודיעו לנו השוטרים, למיטב ידיעתם זה רצח של איסלמים, לא פלילי אלא פוליטי", אמר אסרף והוסיף כי בקהילה היהודית במרוקו פוחדים מאד בעקבות שרשרת הרציחות של יהודים בתקופה האחרונה.

סוכנויות הידיעות דיווחו הבוקר כי במרוקו גוברת ההערכה שהמניע לרצח אפריאט היה סכסוך אישי ולא לאומני. אפריאט, בן 80, נדקר למוות כשיצא מביתו לכיוון בית הכנסת בעיר הצפונית מקנס. בחקירת האירוע התברר כי אפריאט היה מסוכסך עם כמה מתושבי העיר, שביקשו כנראה לנקום בו.
 

רצח שני בתוך שלושה ימים

ביום חמישי נרצח ביריות אלברט רביבו, סוחר עצים יהודי בקזבלנקה. מנהיגי הקהילה היהודית במרוקו העריכו שהרצח בוצע לציון יום השנה השני לפיגועי ה-11 בספטמבר בארה"ב, אולם גם במקרה זה קבעה המשטרה כי הרקע היה פלילי.

רביבו, בן ה-55, נורה למוות על ידי רעולי פנים בעת שעמד לסגור את חנותו באזור השוק בקזבלנקה. עדי ראייה מסרו, שעוברי אורח ניסו ללכוד את הרוצחים, אולם אלה הצליחו להשתלט על מכונית פרטית באיומי אקדח ולהימלט באמצעותה מהמקום.

סרג' ברדוגו, מזכ"ל מועצת הקהילה היהודית של מרוקו, אמר לאחר הירצחו של רביבו, כי זו הפעם הראשונה בשנים האחרונות בה נרצח יהודי לאור יום. לדבריו, רביבו היה הסוחר היהודי היחיד בשוק, והיווה סמל לדו-קיום. במרוקו חיים כיום 3,000 יהודים, רובם בקזבלנקה.

בחודש מאי השנה אירעו בקזבלנקה חמישה פיגועי התאבדות. הפיגועים לא כוונו ישירות לעבר יהודים, למרות שבאחד מהם נפגע מועדון של הקהילה היהודית, שהיה ריק מאדם באותה עת. יעד נוסף היה מלון בו נוהגים ישראלים להתארח. בחמשת הפיגועים נהרגו 45 בני אדם, רובם תיירים מגרמניה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by