בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צרפת דורשת מארה"ב להתפנות מעיראק עכשיו 
 
 ענאן מצטלם עם שרי החוץ (מימין לשמאל): של רוסיה, צרפת, ארה``ב, סין ובריטניה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מתיחות במועצת הביטחון על רקע התנגדות צרפת, רוסיה וסין להמשך השליטה האמריקנית; פאוול: מדובר בקשיים שיש לעבוד עליהם; ההחלטה נדחתה בשבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, תקף היום (שבת) את ההצעה שהגישה צרפת למועצת הביטחון של האו"ם, לפיה תחוייב ארה"ב להעביר את השלטון בעיראק לידי ממשלה עיראקית, ולעזוב את אדמת המדינה בתוך חודש. בהצעת ההחלטה צפויים לתמוך גם נציגי סין ורוסיה.

החברה הקבועה החמישית במועצת הביטחון,בריטניה,היא היחידה שתומכת בבקשתה של ארה"ב לאשר את המשך שליטתה באדמת עיראק "ככל שיידרש".

שרי החוץ של חמשת החברות הקבועות במועצה נפגשו היום בז'נווה לדון בשאלת המשך השליטה האמריקנית בעיראק. בסיום הישיבה אמר פאוול כי "נותרו כמה קשיים שיש לעבוד עליהם", וכי הוסכם להמשיך את הדיונים בשבוע הבא, במטה האו"ם בניו יורק.

מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, אמר כי הסכמה בין חמש חברות המועצה היא "חיונית ובת השגה". עם זאת, לא ברור כיצד תצליח ארה"ב לשכנע את צרפת, המתנגדת העיקרית למדיניות האמריקנית בעיראק, לחזור בה מהצעתה.
 

ארה"ב התנצלה על הרג השוטרים בפלוג'ה

 
צבא ארה"ב הביע היום "חרטה עמוקה" על הרג שמונת השוטרים העיראקים והאזרח הירדני בידי חיילים אמריקנים, אתמול בעיר בפלוג'ה.

הרג השוטרים אירע במהלכו של יום שבו נהרגו שני חיילים אמריקנים ונפצעו תשעה, בשתי התקפות שונות בעיר רמאדי מצפון מערב לבגדאד, ובשוק במערב בגדאד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by