בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גלעד שרון פטור מהצגת המסמכים בפרשת סיריל קרן 
 
 טוען כי זכות השתיקה מאפשרת לו לא למסור מסמכים. גלעד (חדשות נענע)   
 
חדשות נענע

עם זאת קבעו השופטים כי מעיקה עליהם המחשבה שהם משמשים כלי משחק בידיו של גלעד שרון; הפרקליטות הודיעה כי תערער על ההחלטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל בצהריים (ראשון) את ערעורו של בנו של ראש הממשלה, גלעד שרון, ופטר אותו מהצורך למסור את המסמכים בפרשת סיריל קרן לידי המשטרה, מפאת זכות השתיקה.

בהחלטה, שהתקבלה פה אחד, מקבלים השופטים את היקפה של זכות השתיקה של גלעד שרון וקובעים כי היא חלה גם על מסמכים. "לפנינו מקרה מיוחד במינו ומערער מיוחד במינו", כתבו בהחלטתם, "אין זה סוד שרק בשל ההחלטה שלא לערוך בביתו חיפוש בתחילת החקירה, כמקובל בחקירותיהם של רוב החשודים במדינתנו, ובשל מעמדו 'המעין ציבורי' ומעמדם הציבורי של המקורבים לו - נאלצה המדינה לנקוט בצעד חריג שככל הנראה טרם ננקט עד כה של הוצאת צו".

השופטים הוסיפו כי מעיקה עליהם המחשבה שהם משמשים ככלי משחק בידיו של גלעד שרון: "מעיקה עלינו המחשבה שאנו נאלצים לשמש באמצעים משפטיים כלי בידי גלעד שרון, בשל מעמדו המיוחד, להתחמק ממתן מידע שייתכן והמשטרה היתה שמה עליו ידה".

הפרקליטות הודיעה כי תערער על ההחלטה: "לאור חשיבות הנושא, ולאור חילוקי הדעות בין הערכאות", נמסר, "סבורים בפרקליטות שההחלטה הסופית צריכה להתקבל על-ידי בית המשפט העליון, ולכן תערער המדינה על ההחלטה".

מזכ``ל מפלגת העבודה, ח``כ אופיר פינס, אומר בתגובה להחלטה כי ``על ראש הממשלה למסור מיוזמתו את המסמכים הנוגעים לפרשת סיריל קרן. סירובו המתמשך של בנו למסור את המסמכים הוא ההוכחה כי לאביו יש מה להסתיר``.

ח``כ פינס הוסיף כי ``ההחלטה מרחיבה את זכות השתיקה באופן שאינו מתקבל על הדעת. המחוקק לא התכוון לאפשר ניצול לרעה שכזה של זכות השתיקה``.
 

"מעולם לא טענו לחסינות"

עורך דינו של גלעד שרון, מיכה פטמן אומר בתגובה להחלטת ביהמ"ש כי הוא מבין את צער השופטים, "אבל לא בגלל זה לא נעשה חיפוש בביתו של גלעד שרון. אנחנו מעולם לא טענו לחסינות או לחיסיון של גלעד. הטענה של המדינה היתה שמותר לחייב חשוד למסור מסמכים - טענה שבית המשפט קבע שהיא אינה נכונה, וכל השאר - ספקולציות". גלעד שרון עצמו סירב להגיב.

בדיון האחרון טען שרון, כי זכות השתיקה שלו חלה גם על מסמכים שנמצאים ברשותו. עוד אמר העו"ד כי למשטרה יש קושי ראייתי, ולכן היא מעוניינת לעשות חיפוש בביתו של גלעד שרון, אך בעקבות חשיפת הפרשה בעיתון "הארץ" נמנע גורם ההפתעה. ולכן, טוען פלדמן, לא צריך לפגוע בזכויותיו הבסיסיות של שרון.

עו"ד גל לברטוב, נציג הפרקליטות בדיון, נעזר בראיון שנתן פלדמן לאמצעי התקשורת לאחר שניתנה ההחלטה הקודמת בעניינו של ביהמ"ש השלום, שחייבה את גלעד שרון להגיש את המסמכים.

פלדמן טען כי הוא זה שלמעשה ייעץ לשרון לשתוק, משום שמדובר בחקירה מגמתית שיכולה לפגוע באביו ואחיו. גלעד חזר על אותם הדברים גם בפניו חוקריו. עוד אמר פלדמן בראיונות: "גלעד שרון הוא איש עסקים, אף אחד לא יעשה איתו עסקים אם ישתף פעולה עם המשטרה".

גלעד שרון עירער על החלטת בית משפט השלום בתל אביב לדחות את בקשתו לבטל את הצו המחייבו למסור את המסמכים למשטרה, במסגרת חקירת הפרשה. גלעד, כך נקבע, לא אמר בחקירתו שהוא שומר על שתיקה מחשש להפללה עצמית, אלא מחשש שיפליל אחרים, והחוק אינו מאפשר זאת. עוד נקבע כי המסמכים שהמשטרה ביקשה אינם אינטימיים ולכן במסירתם אין הפרה של זכות השתיקה.

באמצעות המסמכים מקווים החוקרים להבין מי עומד מאחורי העברת הכסף בנובמבר ובדצמבר אשתקד, מאוסטריה לחשבון הבנק של בניו של שרון בתל אביב. על פי הערכת המשטרה, מי שהעביר את הכסף הם אותם בעלי הון שעמדו מאחורי התרומות המקוריות למשפחת שרון, בפריימריס 1999, ובאותם גורמים שעמדו מאחורי הלוואת הקש, לכאורה, שעליה היה חתום סיריל קרן. החשד הוא כי בין משפחת שרון לבעלי ההון הללו התקיימו קשרי שוחד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by