בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שבדיה אמרה "לא" לאירו 
 
 הובילה את קמפיין המעבר לאירו. אזרחים זוכרים את לינד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך עולה מספירת 97 אחוזים מהקלפיות במשאל העם שנערך היום; ראש ממשלת שבדיה: היינו אופטימים; רצח השרה לינד לא הצליח לחזק את מחנה התומכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אזרחי שבדיה החליטו לא לאמץ את מטבע האירו במדינתם. כך עולה מספירת 97 אחוזים מהקלפיות במשאל העם שנערך היום (ראשון) במדינה. זאת, למרות שנדמה היה שרציחתה של שרת החוץ השבדית אנה לינד, חיזק מעט את מחנה התומכים. לינד היתה בין התומכים המרכזיים בהצטרפות לגוש האירו.

עד כה 56.3 אחוזים הצביעו נגד ההצטרפות, ו- 41.7 הצביעו בעדה.

כיום חברות בגוש האירו 12 מדינות. יחד עם בריטניה ודנמרק, נמנית שבדיה על שלוש החברות שיחידות באיחוד האירופי שלא אימצו את המטבע המשותף, שהשימוש בו החל בשנת 1999.

בספטמבר 2000 הצביעו השבדים נגד היורו, כשתוצאות משאל העם היו 53 אחוזים נגד לעומת 47 אחוזים בעד. סקר שפורסם אתמול בשבדיה הראה על רוב של 43 אחוזים, שמתכוונים להצביע בעד המעבר ליורו לעומת 42 אחוזים שמתנגדים. זו היתה הפעם הראשונה מזה חמישה חודשים שהיוזמה זכתה לרוב. ערב רציחתה של לינד, שהובילה את קמפיין התמיכה במעבר ליורו, היה שוויון בין התומכים למתנגדים.
 
 
לאחר דקירתה הורה ראש הממשלה, יוראן פארשון, על הפסקת קמפיין התמיכה בהחלפת המטבע, אך הודיע כי משאל העם יתקיים במועדו המתוכנן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by