בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דרום קוריאה: 85 הרוגים ו-25 נעדרים בסופת טייפון 
 
 הרוחות הגיעו למהירות של 216 קמ``ש. מנזקי הסופה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הטייפון "מאמי" פקד את המדינה בליל שישי וגרם לאבידות ולנזקים כבדים; רוב הקורבנות מתו בהתחשמלות, בטביעה ובמפולות בוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בין הנפגעים העיקריים, נמל פוסאן (רויטרס)
 בין הנפגעים העיקריים, נמל פוסאן (רויטרס)   
עלה ל-110 מספר ההרוגים והנעדרים בעקבות הטייפון "מאמי" שפקד את דרום קוריאה יום שישי בלילה. 85 בני אדם נספו ו-25 עדיין נעדרים, ולדברי גורם בכיר במדינה, מספר ההרוגים צפוי עוד לעלות, לנוכח הדיווחים שמגיעים מכוחות ההצלה, על גופות שצפות על פני הנהרות המוצפים ובחופי הים.

הרוחות, שהגיעו למהירות של 216 קמ"ש הרסו כל מה שנקרה בדרכן ובאזורים רבים בניינים קרסו, אוניות התהפכו ונהרות עלו על גדותיהם. 25 אלף בני אדם נאלצו לברוח מבתיהם ורבים התכנסו במחנות, שהוקמו לצורך שיכונם של חסרי הבית החדשים.

רוב מקרי המוות נגרמו מהתחשמלות, מפולות אדמה וטביעה; במחוז הדרומי קיונגסאנג סחפו מפולות הבוץ את הכבישים ולפחות 15 בני אדם טבעו למוות. במחוז אחר גרמה מפולת בוץ לירידתה של רכבת מהפסים ו-28 נוסעים נפצעו. כ-453 מילימטרים של גשם ירדו באזורים מסוימים והרשויות פירסמו הודעת אזהרה מפני הצפות, סביב נהר נאקדונג שזורם במרכז ובדרום המדינה.
 
בעיר הדרומית מסאן מנסים אנשי החילוץ נואשות להגיע לכמה אנשים שנלכדו בבר קריוקי, בו נמצאו כבר שמונה גופות. אלפי חיילים ועובדי הצלה מחפשים אחר הנעדרים, מסייעים בתיקון כבישים ומגדלי שידור ומספקים סיוע חיוני לנפגעי הסופה.

הסופה הצליחה להפיל אלף עגורנים וגרמה לספינות להתנגש זו בזו, ולפחות 82 כלי שיט טבעו באוקיינוסים שמקיפים את המדינה. העבודה בארבעה כורים גרעיניים הופסקה, מה שגרם להפסקת זרם החשמל בכמעט מיליון וחצי בתים. היום (ראשון) חודשה אספקת החשמל כמעט לכל הבתים שנותקו.

הטיפון פגע קשות בנמל פוסאן, החשוב ביותר בדרום קוריאה אך לא השפיע כלל על הבירה סיאול. הנשיא רו מו היון סייר היום במקומות שנפגעו מהטייפון והממשלה הבטיחה להקציב 1.20 מיליארדי דולרים לשיקום נזקי הסופה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by