בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראלית זכתה באליפות העולם בג'ודו - במדי ארגנטינה 
 
 בישראל הכל פוליטיקה. קרוקובר מנצחת (רויטרס)   
 
מערכת ONE

דניאלה קרוקובר נולדה בארגנטינה ולדבריה, לא קיבלה תמיכה בארץ: אומרת: הייתי שמחה יותר לזכות עבור ישראל, אבל כאן הכל פוליטיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"הדגל הארגנטיני עלה למעלה, אבל הישראלי היה בלב שלי". כך הסבירה אלופת העולם בג'ודו עד משקל 63 ק"ג, דניאלה קרוקובר, שזכתה במדליית זהב בסופה"ש עבור ארגנטינה לאחר שעזבה את ישראל לפני ארבע שנים.

קרוקובר בת ה-28 עלתה לארץ בגיל 7 עם הוריה מבואנוס-איירס, החלה להתאמן בג'ודו, זכתה באליפויות ישראל והיתה בצמרת הג'ודו. לפני אולימפיאדת סידני היא התחרתה עם עינת ירון על הכרטיס במשקל שלה, אבל הבינה שירון היה המועמדת לצאת לסידני ולכן החליטה לעזוב. היא חזרה לארגנטינה, החלה לייצג אותה, וכעת היא גם העניקה למדינת הולדתה תואר אליפות עולם ראשון בג'ודו. בשנה הבאה נראה אותה כנראה באתונה מייצגת את המדינה הדרום-אמריקנית.

קרוקובר אמרה לתקשורת הישראלית: "סביר להניח שהייתי שמחה יותר לזכות באליפות העולם עבור ישראל, אבל אני שמחה שעשיתי את השינוי הזה". לשאלה האם היא היתה רוצה לייצג את ישראל באולימפיאדה בעוד שנה ענתה קרוקובר: "לא. בגלל שארגנטינה נתנה לי את האפשרות להיות אלופת העולם ובישראל לא נתנו לי. בישראל הכל פוליטיקה, אבל ספורטאים לא צריכים להתעסק בזה".

על ראשי איגוד הג'ודו אמרה קרוקובר: "אני לא כועסת על אף אחד ומרגישה היום שטוב שהדברים קרו כך והגורל נכתב בצורה הזאת. אני לא בטוחה שעם הלחץ שיש בישראל הייתי מגיעה להישגים האלה - אני גאה לייצג את ארגנטינה אבל בפנים תמיד הרגשתי ישראלית".

בעיתון הארגנטיני "קלרין" צוטטה הג'ודוקאית: "ראשי האיגוד והנבחרת בישראל עשו לי את החיים בלתי אפשריים ולא תמכו בי באליפויות חשובות באירופה לפני סידני 2000. באותו רגע אמרתי שמספיק לי וחזרתי לארגנטינה".

יו"ר איגוד הג'ודו, אדי קואז, הגיב לטענות על כך שישראל הפסידה אלופת עולם: "היא לא דורגה ראשונה אצלנו, אלא עינת ירון, ולכן השקענו בה יותר והיא החליטה לעזוב את הארץ".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by