בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה החליטה: ועדת שרים תבחן המלצות ועדת אור 
 
 ישראל לא תסבול חזרה למצב של התקוממות אלימה. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ועדת השרים תלמד את דו"ח הוועדה ותגיש לממשלה תוך 60 יום את דעתה בנוגע להמלצותיו; ארגון עדאללה: ניסיון התחמקות של הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה החליטה בצהריים (ראשון) לאשר את הקמת ועדת השרים לבחינת המלצות ועדת אור.הוועדה תלמד את דו``ח ועדת אור באורח יסודי ותגיש לממשלה תוך 60 יום את חוות דעתה בנוגע להמלצות הדו``ח, העוסק במהומות אוק' 2000 במגזר הערבי. שישה שרים התנגדו להחלטה, בהם השר עוזי לנדאו.

``גישתנו העקרונית היא כי יש לקבל את ההמלצות``, נאמר בהחלטת הממשלה, ``אך בשל חשיבותם של הנושאים האמורים ישנו צורך לקיים דיון ולימוד מעמיק ויסודי טרם יובאו להכרעה סופית בממשלה``.

בראש הוועדה יעמוד השר יוסף לפיד, וחבריה יהיו השרים צחי הנגבי, ציפי ליבני, בני אלון, אפי איתם, גדעון עזרא ואברהם פורז.

בפתח ישיבת הממשלה השבועית אמר ראש הממשלה, אריאל שרון, "השיוויון מגיע לאזרחי ישראל הערבים בזכות ולא בחסד – ואנו עדיין רחוקים מכך. הממשלה בראשותי שמה את הנושא הזה במקום גבוה מאוד בסדר העדיפויות שלה".

עם זאת, שרון הוסיף כי ישראל היא מדינת חוק ולכן לא תסבול חזרה למצב של התפרעויות, ושל התקוממות אלימה ומאורגנת. שרון התייחס לביקורת של הדו"ח על תפקוד המשטרה אמר כי "יש להפיק את כל הלקחים, אבל אל לנו לשכוח את עבודתם והנטל הכבד שהם נושאים".

בעקבות ההצעה להקים ועדת שרים אמרו שרים בממשלה ל-YNET כי ""אין ספק, שרון מנסה לקבור באדמה את מסקנות דו"ח ועדת אור". מקורבים לראש הממשלה אמרו כי "הרעיון הוא למנות ועדת שרים שתלמד לעומק את נושא דו"ח ועדת אור, משום שמדובר בדו"ח עב כרס, בן 830 עמודים, שעבדו עליו שנתיים וחצי, ולא יהיה נכון לקבל החלטה בעניין כלאחר יד".
 

"הממשלה מנסה להתחמק מהמלצות ועדת אור"

 
מנכ"ל ארגון עדאללה, המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי, חסן ג'אבארין, אומר בתגובה להחלטת הממשלה בעניין הקמת ועדת השרים כי מדובר בניסיון להתחמק מהמלצות ועדת אור.

"ברור שבגלל הביקורת הבינלאומית והמשפטית, הממשלה לא יכולה לומר שהיא דוחה את ההמלצות, והדרך היא להקים ועדה", אמר ג'אבארין. "לאחר כמה חודשים חברי הוועדה יבואו לממשלה ויאמרו שלא הגיעו להסכמה בינם לבין עצמם... הם מנסים למשוך זמן במשחק הפוליטי. כל עניין שצריכים לסגור אותו - מקימים בשבילו וועדה".

לטענת ג'אבארין, הרכב הוועדה, הכולל בין היתר את השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, ושרי הימין, אפי איתם ובני אלון, מעיד על כיוון חוות הדעת שהיא צפויה להגיש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by