בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קעקוע או צרעת? 
 
 טוויטי או פטרת?   
 
חדשות נענע

ממצאים חדשים מגלים: רוב הצבעים בתעשיית הקעקועים נועדו במקור לצביעת מכוניות או לדיו כתיבה, ועשויים לגרום למחלות קשות, בהן סרטן וצרעת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתכוונים לעשות קעקוע? כדאי שתחשבו על זה פעם נוספת. ועדת חוקרים מטעם האיחוד האירופי טוענת כי צבעי הקעקועים עלולים לגרום לעור לנזקים ולמחלות קשות, בהן צרעת ואף גידולים סרטניים.

ממצצאי הוועדה התפרסמו לאחרונה בכתב העת "בריטיש מדיקל ג'ורנל". על פי הדיווח היום (ראשון) ב"מעריב", הוועדה קובעת כי רוב הכימיקלים שבשימוש תעשיית הקעקועים מבוססים על צבעים תעשייתיים שנועדו במקור לצביעת מכוניות או לדיו כתיבה.

החוקרים גילו כי רק מקעקעים מעטים ברחבי אירופה משתמשים בצבעים שאושרו לשימוש בתחום הקוסמטיקה. היתר, לעומת זאת, משתמשים בסוג תעשייתי של צבעים שעלול לגרום למחלות ויראליות, חיידקיות או פטרייתיות, לכיבים ופצעים, לנזקים קשים לעור, לצרעת ואף לגידולים סרטניים.

לא בטוח שבישראל המצב טוב יותר: ד"ר זאב חורב, רכז רפואת ילדים באגף הרפואה בשירותי בריאות כללית, פנה לאחרונה למשרד הבריאות כדי להסדיר כללים בדומה לאלה שהומלץ ליישם באירופה.

"אין ספק שקעקועים הם עניין של טעם אישי", קובע חורב, "ושאין להגביל את ביצועם כחלק מחופש הפרט, אבל בהחלט יש לקבוע כללים כדי שלא יהוו סכנה בריאותית". להערכתו, גם בישראל משתמשים בצבעים תעשייתיים לקעקועים, המכילים חומרים שהשפעתם לטווח הרחוק אינה ידועה, ועלולים להיות גם מסרטנים.

חורב מוסיף עוד כי למרות חוקי הסטריליות לשימוש במחטים בקעקועים הקיימים באירופה ובישראל, אין כללים לגבי החומר המוחדר לגוף בעת הקעקוע. "כשאדם הולך לעשות קעקוע ולשנות את גופו, הוא צריך לעדת איזה חומר מחדירים לו, מעבר לטעם האישי", הוא קובע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by