בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולומביה: מנהיג החוטפים תכנן לרצוח את קלינטון 
 
 חיפושים בסדרי גודל חסרי תקדים. חיילי קומנדו סורקים את השטח (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך דווחה העיתונות בקולומביה; מדובר במרטין קבלרו שתכנן התנקשות בנשיא האמריקני בעת ביקורו בבמדינה בשנת 2000; נמשכים החיפושים אחרי החטופים ובהם ארבעת הישראלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים במשרד החוץ מעריכים כי ארבעת הישראלים: בני דניאל, אורפז אוחיון, עידו יוסף גיא וארז אלטוין, שנחטפו בקולומביה, עדיין בין החיים. הבוקר (שלישי) התקיימה במשרד החוץ הערכת מצב נוספת בנוגע לחטופים בצפון קולומביה. גם בבוגוטה, בירת קולומביה, התקיימה אמש פגישה, בהשתתפות שגרירי ישראל, בריטניה, ספרד וגרמניה.

עיתוני קולומביה מדווחים הבוקר, כי מפקדם של החוטפים, שבידיהם מוחזקים ארבעת המטיילים הישראלים וארבעת האירופאים, הוא מרטין קבלרו, בכיר בארגון המורדים. קבלרו ניסה בעבר להתנקש בחייו של הנשיא ביל קלינטון, בעת שביקר בקולומביה בשנת 2000.

דיפלומטיים ישראלים בקולומביה אמרו שהקולומביאנים מבינים, שלא מדובר בבעיה פנימית שלהם אלא בסוגייה בינלאומית, ולכן הם משקיעים את כל המאמצים האפשריים כדי לשחרר את שמונת התיירים החטופים.

נשיא קולומביה הודיע אתמול על הקצאת 1,500 חיילים, שמונה מסוקים ומטוס לפעולות החיפוש אחר קבוצת המטיילים שנחטפה באזור הסיירה נבאדה בארצו. עד כה לא נוצר קשר עם החטופים. לדברי שגריר ישראל בקולומביה, יאיר רקנאטי, לא העלו החוטפים דרישות כלשהן בתמורה לשחרור החטופים.

לבקשת השגריר רקנאטי, הצטרף נציג משטרת ישראל בדרום אמריקה לחפ"ק החיפושים. רקנאטי ביקש מנציג המשטרה לנצל את קשריו עם המשטרה המקומית ולהעביר דיווחים שוטפים למשטרת ישראל.
 

6 מטיילים ישראליים נחטפו; שניים שוחררו

 
קבוצה של 14 מטיילים, בהם 6 ישראלים וכן, אזרחי בריטניה, ספרד וגרמניה, טיילו בלווית מדריך מקומי באזור "העיר האבודה", השוכן בפארק הלאומי טיירונה שבאזור הסיירה נבדה, כשלפתע הסתערו אלמונים חמושים על הקבוצה והורו למדריך להסתלק.

מאוחר יותר שוחררו 6 מן החטופים, ובידי החוטפים נותרו 8 מטיילים, בהם ארבעה ישראלים, גרמניה, ספרדי ושני בריטים. המטיילים הישראלים שבידי החוטפים הם: בני דניאל, אורפז אוחיון, עידו יוסף גיא וארז אלטוין. המאהל שהקימו בג'ונגל שבשרשרת הרי סיירה נבאדה שבצפון המדינה, נמצא ריק מיושביו.

רן עצמון, אחד מהישראלים ששוחררו, סיפר בערוץ 10 כי "החוטפים היו בשליטה מלאה, ולא היתה לנו כל אפשרות להתנגד להם. הם ידעו יותר מדי טוב מה הם עושים מכדי שיהיה אפשר להתחכם".

עצמון סיפר עוד כי "הם טענו שהם ממלכדים את הדלת עם רימון. הצלחנו להשתחרר וסיכמנו לצאת דרך החלון. אבל אז בא אחד המדריכים ופתח את הדלת. כנראה שהרימון לא היה באמת קיים. לקחנו את כל הציוד שנשאר כדי שנוכל לעזור לקבוצה השנייה. לא ידענו אם הקבוצה השנייה נמצאת באיזור, אז כתנו להם בעברית ובאנגלית על החול הרטוב שאנחנו בסדר".

דובר מטעם משטרת קולומביה העריך כי החוטפים נמנים עם מחתרת השמאל הקיצוני המרקסיסטית FARC. הוא הוסיף כי זרועות הביטחון החלו במבצע משותף למציאת החטופים וחילוצם. ככל הידוע, שיחררו החוטפים את מדריכי קבוצת התיירים.

FARC היא אחת משתי המחתרות הפעילות באזור סיירה נבאדה. השניה היא "הכוחות החמושים של קולומביה" השייכת לימין הקיצוני. FARC חוטפת 3,000 אנשים מדי שנה כדי לממן את מלחמת הגרילה בת 39 השנים, בינה לבין הממשלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by