בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השופט קבע: מייקרוסופט פעלה כמונופול 

השופט קבע: מייקרוסופט פעלה כמונופול

 
 
חדשות  נענע

השופט תומס פנפילד ג'קסון קבע כי החברה פעלה כמונופול בניסיון להשתלט על שוק דפדפני האינטרנט, ושללה תחרות הוגנת. מייקרוסופט: נערער על ההחלטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט הפדרלי בארה"ב קבע הערב (שני) כי חברת מייקרוסופט ניצלה את כוחה כמונופול וכי עברה על חוק ההגבלים העסקיים בארה"ב, בתחום דפדפני האינטרנט. זאת לאחר שניסיונות פשרה בין מייקרוסופט למשרד המשפטים לא הסתייעו, ובית המשפט נאלץ להכריע בסוגיה.

שופט בית המשפט הפדרלי בניו-יורק, תומאס פנפילד ג`קסון, כתב בפסק הדין המשתרע על פני כחמישים עמודים, כי "מייקרוסופט חיזקה את מעמדה כמונופול באמצעים ששללו תחרות, וניסתה להשתלט על שוק דפדפני האינטרנט".

עוד כתב השופט: "חוקי להיות מונופול אבל לא חוקי לנצל את כוחך לרעה כאשר אין מתחרה ברמתך". עם זאת, לא הסכים השופט עם טענת ממשלת ארה"ב כי הסכמי שוק שונים של מייקרוסופט עם חברות אחרות מהווים הפרת החוק.

מרשת סי.אן.אן נמסר כי לאחר פרסום פסק הדין ממתינים הצדדים לגזר הדין, שייקבע אילו צעדים יינקטו נגד חברת מייקרוסופט בכדי למנוע ממנה להמשיך ולהשתמש בכוח המונופול שלה בעתיד. האפשרויות כוללות הטלת קנס כספי על החברה, או במקרה הגרוע יותר מבחינת מייקרוסופט, פירוקה לחברות קטנות.

החברה כבר הודיעה הערב כי תערער על החלטת השופט ג`קסון, וכי היא בטוחה שבערעור יוכח כי לא פעלה כמונופול. ביל גייטס אף הוסיף כי הפסיקה לא תמנע ממייקרוסופט להמשיך ולפתח מוצרים חדשים כפי שעשתה עד כה, ולהתאים את עצמה להתקדמות בעידן האינטרנט.

מניות מייקרוסופט בבורסת הנאסד"ק ירדו היום בשיעור של 14.5 אחוזים כבר בשעות הראשונות של המסחר, בעקבות פרסום העובדה כי החברה ומשרד המשפטים האמריקאי לא הצליחו להגיע לפשרה במשפט, ובציפיה לפסיקת פנפילד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by