בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הפלסטינים שולחים ילדים לרגל בישראל" 
 
 ילדים בשירות החמאס. עזה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בפעם השניה בתוך שבועיים נתפסו ילדים לאחר שחצו את הגדר ברצועה; סיפרו שנשלחו בכוח לאסוף מידע על כוחות צה"ל; בצה"ל מזועזעים: זהו ניצול ציני ופושע של ילדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים במערכת הביטחון טוענים כי ארגוני הטרור משתמשים בילדים "מרגלים" לצורך איסוף מידע מודיעיני על כוחות צה"ל ברצועה. כך מדווח היום (שני) העיתון "מעריב".

אמש, סמוך לשעה שש בערב, הגיעה לידי כוחות הביטחון הודעה על חדירת מחבלים דרך גדר המערכת, סמוך למעבר כיסופים שברצועת עזה. הכוחות שהוזעקו למקום זיהו כי העקבות שייכים לילדים, וקיבלו הוראה לנצור את האש ולפעול במשנה זהירות.

לאחר סריקות שערכו הבחינו החיילים, במרחק של 800 מטרים מזרחית לגדר בתוך שטח ישראל, בשני ילדים. בחקירתם סיפרו השניים, אחים כבני שמונה ועשר, כי צעיר פלסטיני הוביל אותם אל הגדר ואילץ אותם באיומים לחצות את הגדר לצד הישראלי. יצוין כי מדובר במקרה שני בתוך שבועיים: במקרה הקודם הורה צעיר פלסטיני לשני ילדים לחצות את הגדר באותו אזור תמורת עשרים שקלים.

"אני מזועזע. זהו ניצול ציני ופושע של ילדים. אילו לא היינו זהירים והיינו קולטים בזמן שמדובר בילדים, היינו עלולים לפגוע בהם", אומר סגן אלוף צביקה, מפקד גדוד שיריון הבוקעים שטיפל באירוע אמש. "מדובר בילדים בני הגיל של הילדים שלי. אני לא מבין איך ארגוני טרור יכולים לעשות שימו שציני כזה בילדים. זה פשוט מזעזע אותי". לדבריו, לאחר שנעצרו הם טופלו כראוי על ידי החיילים, זכו לשתיה ואוכל וליחס הוגן.

במערכת הביטחון מעריכים כי ארגוני הטרור מאלצים ילדים פלסטינים לחצות את גדר המערכת, פעם אחר פעם, על מנת לבחון את תגובות צה"ל לניסיונות חדירה בנקודות מסוימות על הגדר. לדברי גורמים בצה"ל, בשבועיים האחרונים נרשמה עליה דרמטית בניסיונות הפיגוע בגזרת כיסופים, למרות הניסיון לשמר את המצב כפי שהיה במהלך ההודנא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by