בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביהמ"ש: המנהלת ועובדי העירייה אחראים למות הילדה  
 
 החלון הושאר ללא סורג או מגן כלשהו. אילוסטרציה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אמיליה כהן נפלה מחלון בית הספר לפני חמש שנים; השופטת: השארת חלון ללא סורג היא בבחינת הצבת מכשול בפני עיוור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום (שני) שלושה מתוך שבעת הנאשמים באחריות למותה של הילדה אמיליה כהן, שהפלן בחלו כיתתה בבית הספר "לוריא" בירושלים לפני חמש שנים. המורשעים הם שרה אנג'ל, מנהלת בית הספר, דוד בוחבוט, סגן מנהל המחלקה לחינוך בעיריית ירושלים, את ריצ'ארד דוני, מנהל אגף במשרד החינוך.

אמיליה כהן, בת 9, ישבה בזמן ההפסקה הגדולה על אדן החלון בכיתה, בקומה השנייה של בית הספר. החלון לא היה מוגן ברשת או סורג. היא שיחקה עם חבריה, איבדה את שיווי משקלה ונפלה מגובה של כשישה מטרים. כהן נחתה על גדר עשויה בטון וספגה מכה חזקה בראשה אשר גרמה לפגיעות חמורות בגולגולתה. כמה ימים לאחר מכן נפטרה מפצעיה בבית החולים.

ארבעת הנאשמים הנוספים: בנימין אברהם- מפקח העבודה מטעם מחלקת בדק בית של מנח"י, נח רבינוביץ' - לשעבר מנהל המחלקה לבטיחות מבני בתי ספר במשרד החינוך, רוני פרקין ופאבל לרמן - יועצי בטיחות וחברת "מרמנט" זוכו מאשמה.

השופטת רבקה פרידמן-פלדמן ציינה כי מחומר הראיות עולה שיש כנראה גורמים נוספים שנשאו באחריות למותה של הילדה, אך מסיבות השמורות עם המדינה הם לא הועמדו לדין. השופטת כתבה עוד כי "כשמדובר בילדים קטנים, ובהם ילדים בגיל תשע, השארת חלון פתוח ללא כל סורג או מחסום אחר, כאשר די בהעמדת כיסא או שולחן כדי להגיע לאדן החלון, כאשר ניתן לשבת על החלון, לעמוד עליו ולהתכופף דרכו כדי להביט אל החצר, הינה כהעמדת מכשול בפני עיוור והיא מהווה מעשה רשלני".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by