בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים מציעים הפסקת אש חדשה 
 
 הסיכונים בהדברות נמוכים מהסיכונים במלחמה. רג`וב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מאחורי היוזמה עומד ג'יבריל רג'וב; דיווח: משלחת מצרית תגיע לרשות לדון עם הארגונים השונים; ישראל מבהירה: אנו לא בעסק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יוזמה חדשה להפסקת אש ברשות הפלסטינית; היועץ לביטחון לאומי שמינה יושב ראש הרשות הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, הציע הבוקר (שלישי) הפסקת אש שתכלול את הפסקת כל הפעולות המזויינות. בראיון ל"קול ישראל" אמר רג'וב כי היו"ר, יאסר ערפאת, הוא המנהיג הלגיטימי היחיד של הפלסטינים ולאבו עלא יש מנדט לנהל משא ומתן על הפסקת אש עם ישראל.

רג'וב אמר כי "אנחנו צריכים תקופת הרגעה של כולם, על מנת להתחיל במשא ומתן רציני בינינו וביניכם". לדברי רג'וב, "יש לנו היכולת והרצון ליישם הפסקת אש כזו גם מול החמאס והג'יהאד ובכל מקרה, הסיכונים שבהדברות פחותים מהסיכונים שבהמשך המלחמה".

גורמי ביטחון פלסטינים דיווחו היום כי בקרוב תגיע לרשות משלחת מצרית, במטרה לחדש את ההידברות בין הרשות לבין ארגוני הסירוב השונים. ואילו עיתון "הארץ" מדווח כי ארגון החמאס פנה למדינות ערב בבקשה רשמית שתסייע לארגון, והוא מנסה להגיע להסכם עם הרשות ועם ערפאת על הפסקת אש.

עם זאת, גורמים מדיניים בירושלים מעריכים, כי ישראל לא תהיה שותפה ליוזמה החדשה להפסקת האש. אותם גורמים אמרו ל"קול ישראל" כי מדובר ב"מעשה רמייה ומלכודת דבש, שנועדה להציל את ערפאת מסילוק ואת מנהיגי החמאס מחיסול".

חבר הכנסת יובל שטייניץ מהליכוד אמר כי "אחרי עשר שנות טרור והסתה אין מקום לתת הזדמנות נוספת להפסקת אש. שקט הוא דבר חשוב אך אם אבו עלא לא יתחייב לרסק את ארגוני הטרור, אין לדבר טעם".
 

החמאס בתקופת שפל ונכון להודנא

 
על פי הדיווח ב"הארץ" בבקשת החמאס, שהופצה באמצעות אתרי אינטרנט של הארגון, שיחות טלפון ואמצעי התקשורת בעולם הערבי, נאמר כי "לנוכח המשך מעשי הטבח והתוקפנות, ניסיון ההתנקשות בשייח אחמד יאסין, התרחבות המלחמה נגד חמאס והכנסת הארגון לרשימת הטרור בלחץ אמריקני-ציוני, אנו פונים לעולם הערבי-איסלאמי בבקשת עזרה".

הבקשה הגיעה בעקבות תקופת שפל חסרת תקדים של ארגון החמאס. בחודש האחרון חוסלו 14 פעילי חמאס, מכל דרגי הארגון ומרבית פעיליו "ירדו למחתרת". כמו כן הכריז האיחוד האירופי על החמאס כארגון טרור, והופסקו כל השיחות הדיפלומטיות של האיחוד האירופי עם המנהיגים הפוליטיים של הארגון.

גם ברשות סובל החמאס מנזקים כבדים, לאחר שהרשות הקפיאה נכסים של כמה מהעמותות של הזרוע האזרחית של הארגון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by