בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"איראן תשלם 420 מ' דולר פיצויים לנפגעי טרור" 
 
 חמישה הרוגים בפיגוע התאבדות בירושלים. אילוסטרציה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בית משפט בוושינגטון קבע כי איראן מממנת פעולות טרור של החמאס ולכן עליה לשלם פיצויים; מדובר בקרבנות פיגוע בירושלים לפני חמש שנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית משפט פדרלי בוושינגטון פסק כי איראן תשלם 420 מיליון דולר ל-12 אזרחים אמריקנים, שנפגעו בפיגוע התאבדות של החמאס בירושלים ב-1997. גזר הדין ניתן בלא נוכחות הצד הנתבע: איראן, משרד ההסברה והביטחון האיראני ומשמרות המהפיכה האיראניות.

שלושה מחבלים מתאבדים התפוצצו ב-4 בספטמבר 1997, במדרחוב ברחוב בן יהודה בירושלים, וגרמו למותם של חמישה בני אדם ולפציעתם של למעלה מ-200 נוספים. המטענים של המחבלים הכילו מסמרים, ברגים שברי זכוכית וחומרים רעילים. שני פעילי חמאס הורשעו במעורבות בפיגוע.

בית המשפט קבע כי איראן תשלם 110 מיליון דולר כפיצויים לכל אחד משמונת התובעים, שנפגעו פיזית בפיגוע. כן ישולמו 13.5 מיליון דולר כפיצויים לארבעת בני המשפחה של נפגעים, בשל הנזק הנפשי שנגרם להם. כמו כן ישולמו 300 מיליון דולר נוספים, שיחולקו בין התובעים.

בית המשפט קבע כי החמאס מקיים "מערכת יחסים הדוקה עם איראן". בפסק הדין נכתב כי "איראן מאמנת את אנשי החמאס ומספקת תמיכה כספית לארגון". במהלך המשפט העידו מומחים כי איראן "מקציבה בין 50 ל-100 מיליון דולר בשנה למימון פעילות טרור של מגוון ארגונים, וביניהם החמאס".

המקרה הזה הוא אחד מעשרות תביעות שהוגשו נגד איראן, במסגרת חוק מ-1996 לפיו אזרחים אמריקנים זכאים להגיש תביעות פיצויים נגד מדינות שתומכות בטרור, בגין הפגיעות מפעולות אלו. ממשלת איראן לא הגיבה רשמית לאף אחת מהתביעות האלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by