בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה מודה: האיום הניאו-נאצי הגיע לרמה חדשה  

גרמניה מודה: האיום הניאו-נאצי הגיע לרמה חדשה

 
 
חדשות נענע

את הדברים אומר שר הפנים הגרמני, לאחר שנחשפה מזימה לביצוע פיגוע במרכז יהודי שייחנך בנובמבר במינכן; 10 חשודים נעצרו ו-14 ק"ג חומר נפץ נתפסו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האיום מפני פעולות של ניאו-נאצים בגרמניה הגיע לרמה חדשה, כך הזהיר אתמול (שני) שר הפנים הגרמני, אוטו שילי. שילי הוסיף עוד כי גילוי המזימה הניאו-נאצית לביצוע פיגוע במרכז היהודי במינכן מאשרת את הסכנה הקיימת לחברה בגרמניה.

גורמים בגרמניה מעריכים כי הפיגוע היה אמור לצאת לפועל בטקס הנחת אבן הפינה של המרכז היהודי ב-9 בנובמבר, בעת ביקורו הצפוי של נשיא גרמניה, ג'והנס ראו, וראש הקהילה היהודית, פול שפיגל. 9 בנובמבר הוא גם היום בו מצויין בקהילה היהודית ליל הבדולח, בו נרצחו עשרות יהודים במהלך התפרעויות נאציות ב-1938.

במהלך השבוע האחרון נעצרו עשרה חשודים ברחבי גרמניה, בחשד שהם קשורים לתכנון הפיגוע. בפשיטת המשטרה נתפסו 14 קילוגרם של חומר נפץ. כמו כן נחשפה "רשימת מטרות", הכוללת מסגדים, בית ספר יווני ומרכז איטלקי.

לדברי שילי, "ניתן לומר שיש רמה חדשה של טרור, למרות שכבר בעבר ראינו כי ארגוני הימין יכולים להוציא אל הפועל פיגועים". שילי התייחס לדבריו לפיגוע שבוצע ב-1980, בו נהרגו 13 בני אדם. שילי הוסיף כי "קיימים רמזים לפיהם קיצונים ימניים מהווים סיכון אמיתי לחברה שלנו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by