בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האוצר: הפגיעה בקצבאות היא החלטת השרים 
 
 מקשים על תלמידי החינוך הגבוה. שרון בישיבה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הסטודנטים ישלמו 10 עד 20 אחוז יותר, משום ששינוי הצביעה נגד התקציב; המענק לחיילים משוחררים יופחת; מרצ השיגה דיון פגרה מיוחד; אורלב: ההצבעה לא היתה חוקית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במסיבת עיתונאים שכינס היום (שלישי) משרד האוצר, הסביר אורי יוגב, הממונה על אגף התקציבים באוצר, את מדיניות הממשלה בנוגע לקיצוץ בתקציב. לדבריו, הקיצוץ הכולל עומד על 9.7 מיליארד שקלים. 300 מיליון שקל יועברו מהרזרבה הכללית, בשל הקיצוץ בתקציב הביטחון.

שכר הלימוד באוניברסיטאות יעלה בשנת הלימודים תשס"ה (לא השנה הנכנסת) בעשרה אחוזים לתואר ראשון ובעשרים אחוז לתואר שני. זאת, משום ששרי שינוי הצביעו נגד התקציב, ובשל כך ראה עצמו משרד האוצר משוחרר מההבטחותיו למפלגה. במסגרת הסכסוך הזה, יופחת המענק לחיילים משוחררים בעשרה אחוז.

לדברי יוגב, כל השינויים המבניים הנוגעים למשטרה ולצה"ל יתבצעו כמתוכנן. הדיון בהשקעות ההון יועבר לקבינט הכלכלי-חברתי, בהתאם לדרישתו של היועץ המשפטי לממשלה. לדיון תובא גם תביעת האוצר להגדיל את תקופת הצינון לפני שביתה מ-15 יום ל-60 יום.

בשלב זה לא אוחדו משרדי מס ההכנסה והביטוח הלאומי, מאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הבהיר כי מדובר בתהליך חקיקה מורכב מאוד. לכן הודיע האוצר כי תהליך זה יטופל בנפרד.

לדברי יוגב, השרים נאלצו לבחור בין קיצוץ בתקציבי החינוך, הבריאות, הסובסידיה לתחבורה הציבורית והרשויות המקומיות לבין קיצוץ רוחבי של חמישה אחוזים ברוב קצבאות הביטוח הלאומי. השרים בחרו בביטוח הלאומי.
 

מרצ תכנס את הכנסת לדיון פגרה מיוחד

 
הכנסת תתכנס בקרוב לדיון פגרה מיוחד, כדי לדון בתקציב המדינה, שאושר הלילה. סיעת מרצ הודיעה בצהריים (שלישי) כי הצליחה להחתים 25 חברי כנסת שתומכים בדיון, כמות המספיקה לקרוא לכנסת לישיבה. הדיון יתמקד בהשלכות המדיניות והכלכליות של התקציב.

חבר הכנסת יוסי שריד ממרצ כינה את הממשלה הנוכחית "ממשלה קניבלית". לדבריו, הממשלה החליטה "לאכול" את ביטחונם ואת בריאותם של האזרחים, את ההווה שלהם ואת עתידם.

שר הרווחה, זבולון אורלב, ביקש היום מהיועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, לבטל את החלטת הממשלה בענין קיצוץ קצבאות הביטוח הלאומי. אורלב טוען, שההחלטה על הקיצוץ התקבלה באופן בלתי חוקי. לדבריו, השרים לא ידעו על מה הם מצביעים. השר אורלב החרים את ההצבעה על הקיצוץ.
 

מחאה נגד אישור הקיצוץ

אישור הקיצוצים בתקציב המדינה עורר הדים רבים. מאות עובדים ורופאים מבית החולים הסיעודי פלימן ומבית החולים בני-ציון בחיפה, הפגינו בכניסה הדרומית לעיר, במחאה על הכוונה לאחד מנהלית את שני המוסדות. לטענת המפגינים, המהלך יביא לפיטוריהם של מאות עובדים.

בכנסת התכנסו בצהריים נשים שמטופלות ביחידה להפרייה חוץ גופית, לנוכח הדיון בוועדה לקידום האשה בכנסת בקיצוץ המתוכנן בטיפולי ההפרייה. הנשים קבלו על כך שהקיצוץ מונע מהם להביא ילד לעולם, אך נציגי משרד האוצר איתנים בעמדתם כי מספר הטיפולים שיסובסדו על ידי משרד הבריאות יופחת לחמישה, ויוגבל לילד אחד בלבד.

עובדי המוסד לביטוח לאומי הודיעו היום על פתיחה בעיצומים. במסגרת העיצומים, לא יקבלו העובדים קהל בימי שלישי והמענה הטלפוני של הביטוח הלאומי יפעל באופן חלקי בלבד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by