בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל: הקיצוץ בתקציב יביא לעצירת פרויקטים חיוניים 
 
 
חדשות נענע

בכירים בצה"ל: נאלץ לבקש תוספות תקציב ב-2004 מחשש שלא יוכלו לעמוד ב"קו האדום" של הגנה על ביטחון האזרחים; הרמטכ"ל: כשמדובר בחיי אדם אני מאמין שהתקציב יימצא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במערכת הביטחון חוששים כי הקיצוץ בתקציב לשנת 2004 יביא להפסקתם של פרוייקטים חיוניים - בין היתר הצטיידות בטילי חץ נוספים, פרויקט טנק המרכבה סימן 4 ויפגע קשות בביטחון השוטף. גורמים בכירים בצה"ל מזהירים היום (שלישי) כי אם אכן יתבצע הקיצוץ בהיקף של 4.2 מיליארד שקלים, הם יבקשו תוספות חד-פעמיות במהלך השנה, מחשש שלא יוכלו לעמוד ב"קו האדום" של הגנה על ביטחון אזרחי ישראל.

לדברי הרמטכ"ל, רב אלוף משה (בוגי) יעלון, "כשהדברים העומדים על הפרק הם חיי אדם מול כסף, אני מאמין שהתקציב יימצא". יעלון הוסיף כי "החוסן הלאומי הוא גם כלכלה וגם חינוך. גם כלובש מדים אני רואה את הדברים בראייה רחבה. אני ומפקדי צה"ל מודעים למשבר הכלכלי, ומתנהגים לפיו". הוא אמר את הדברים בטקס הרמת עם כתבים צבאיים לרגל ראש השנה.

בין הפרויקטים המרכזיים שיבוטלו מחוסר תקציב יהיו פרויקט טנק ה"מרכבה סימן 4", הזמנת סוללות נוספות וטילי מערכת ה"חץ", הזמנת לווייני תקשורת וריגול שצה"ל מפתח בסיוע התעשיות הביטחוניות. גם פרויקטים בתחום השליטה והבקרה יבוטלו, ויופסקו באופן זמני טיסות האימונים בחיל האוויר ופרויקט לווייני המודיעין והתקשורת.

עם זאת, בצה"ל אומרים כי יתקשו הרבה יותר להתמודד עם קיצוץ בסדרי הכוחות והפעילות המבצעית בשטחים ולאורך הגבולות. גיוס מילואים לתעסוקה מבצעית ולאימונים יופסק וייפגע גם חידוש מלאי התחמושת. כמו כן, ייסגרו יחידות מבצעיות בכל הזרועות, כולל בחיל האוויר. גם לאחר כל השינוים הללו, אומרים בצה"ל, עדיין יחסרו לתקציב קרוב לשני מיליארד שקל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by