בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רופא העור שוחרר בערבות של חצי מיליון שקל 

רופא העור שוחרר בערבות של חצי מיליון שקל

 
 
חדשות נענע

פרופ' שלווה מרדי נעצר בחשד לרשלנות רפואית; לפני כחמש שנים הסיר שומה מגופו של מטופל, לא שלח אותה לבדיקה, ומנע אבחון סרטן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית משפט השלום בתל אביב שחרר הערב (שלישי) בערבות של חצי מיליון שקל את פרופסור שלווה מרדי, רופא העור החשוד ברשלנות רפואית. השופטת, דניאלה שריזלי, הורתה לחשוד להפקיד בפועל סכום של 100 אלף שקל.

המומחה הנודע בן ה-71 נעצר הבוקר, כשהגיע לביקור בישראל. לפני חמש שנים הגיש מטופל שלו תלונה במשטרה, בה טען כי שנתיים קודם לכן הסיר הרופא שומה מגופו, אך לא דאג לשלוח אותה לבדיקה. כיוון שכך, לא אובחן המטופל כחולה סרטן העור.

שמו של פרופ' מרדי התפרסם בזכות פיתוח של תכשיר המכונה "סולוקו". התכשיר, אותו המציא לפני כעשרים שנה, מכיל נוזל אותו מטפטפים על שומות, ובכך מסייעים להורדתן. הרופא הגיע לישראל בשנת 1973 ופתח קליניקה ברמת גן. אולם, לאחר שלוש שנים עקר לשווייץ, משום שמשרד הבריאות לא הסכים לאשר את השימוש בתכשיר.

לפני כשנתיים הגיעו הרופא והמטופל שהתלונן נגדו להסכם פשרה, בנוגע לתביעה האזרחית שהגיש נגדו. אולם, משרד הבריאות המשיך בחקירת הפרשה. במהלך החקירה פנה המשרד למשטרה בבקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד פרופ' מרדי.

פרופ' מרדי מחזיק קליניקות ברחבי העולם, בין השאר בלונדון, בניו-יורק, ובבאזל. אישים בכירים פונים לבקש את עצתו, ואף נודע כי מנהיג ברית המועצות לשעבר, מיכאיל גורבצ'וב, התייעץ עמו בנוגע להסרת כתם הלידה שבמצחו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by