בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ירדן ביטלה האיסור על הבנקים לסחור עם החמאס 
 
 מי נתן את ההוראה? עבדאללה מלך ירדן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר ההסברה: הבנק המרכזי הוציא את ההוראה ללא ידיעת הממשלה; גינוי של החמאס ושל גורמים איסלאמים הביא לביטולה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבנק המרכזי של ירדן ביטל היום (רביעי) את האיסור שהטיל על בנקים שונים בממלכה לסחור עם נציגי החמאס. הבנק הורה בתחילת השבוע להקפיא את חשבונתיהם של שישה בכירים בארגון ושל חמישה ארגונים פלסטינים שפועלים בחו"ל, בעקבות הוראה דומה שהוציאה ארה"ב בחודש שעבר.

נראה שההוראה בוטלה בעקבות גינויים שהגיעו מהחמאס, מגורמים איסלאמים ומקרב הציבור הירדני, שמורכב ברובו מפליטים פלסטינים. שר ההסברה הירדני אמר כי הבנק המרכזי הוציא את ההוראה ללא ידיעתה של הממשלה, שטוענת כי לחמאס אין כלל נכסים בירדן.

גורמים ירדנים העריכו אתמול כי החלטת הבנק המרכזי התקבלה כצעד מנע. לדבריהם, "לחמאס אין חשבונות בבנקים בירדן או מקורות כספיים, והצעד נועד למנוע מהארגון לפתוח חשבונות או לסחור עם הבנקים הירדנים".

ארגון החמאס בביירות ביקר את ההחלטה ואמר: "הארגון דוחה את ההחלטה המסוכנת של ממשלת ירדן. מפתיע שירדן היא המדינה המוסלמית הערבית הראשונה הפועלת בעקבות הדרישה האמריקנית".

נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, הכריז על הקפאת כל נכסיהם של ששת מנהיגי החמאס והארגונים הפלסטינים, בעקבות פיגוע התופת בקפה "הילל" בירושלים בו נרצחו 23 בני אדם. וושינגטון פרסמה רשימה של חברי החמאס וארגונים פלסטינים נוספים, בדומה לרשימה אותה פרסם הבנק המרכזי הירדני.

האיחוד האירופי החליט בשבוע שעבר להוסיף את החמאס לרשימת ארגוני הטרור, דבר שיוביל לחסימת כל העברות הכספים המיועדים לארגון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by